Almanya Türkiye'de kışla kuracak

GÜNDEM 14 Haziran 2016 02:50

Alman Savunma Bakanlığı Sözcüsü, İncirlik Üssü'nde kurmak istedikleri askeri tesis konusunda,Türkiye ile birkaç hafta içinde anlaşmaya varmayı planladıklarını bildirdi.

Son zamanlarda Almanya'da ermeni soykırımının tanınmasıyla ilgili iki ülke arasında çıkan sorunların ortasında Almanya hiçbir sorun yokmuş gibi Türkiye'deki askeri varlığını ve üs projelerini açıklamaya devam ediyor.

Sözcü, Türkiye ile anlaşmanın ana unsurları konusunda uzlaşmaya vardıklarını şimdi ayrıntılar üzerinde çalışıldığını vurguladı.

"400 ASKER İÇİN KIŞLA YAPACAĞIZ" Anlaşma uyarınca İncirlik'e 400 asker için kışla, bir karargah binası ve hava operasyonları merkezinin inşa edilmesinin planlandığını vurgulayan sözcüye göre İncirlik'e Alman Tornado keşif ve ikmal uçaklarının tamir edileceği bir tesis de kurulması planlanıyor.

CANİKLİ "ALMANLARIN TALEBİYLE İLGİLİ VERİLMİŞ BİR KARAR YOK" DEMİŞTİ Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, bugün Bakanlar Kurulu toplantısının ardından ayptığı açıklamada ''Almanya'nın İncirlik Üssü'nden bir talebi söz konusu. Bu taleple ilgili verilmiş hiçbir karar söz konusu değildir'' ifadelerini kullanmıştı.
Kaynak : timeturk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
FES TURİZM