Alman Bakanlığı'ndan ırkçı adım: Ülkenize dönün

DÜNYA 3 Aralık 2018 09:49
Videoyu Aç Alman Bakanlığı'ndan ırkçı adım: Ülkenize dönün

Alman İçişleri Bakanlığı tarafından toplu taşıma duraklarına farklı dillerde yazılı “ülkenize dönün” pankartları Almanya'daki yabancı ve mülteciler tarafından büyük tepki çekti.

Almanya toplumunda yabancılara karşı önyargıların ve düşmanlığın ürkütücü bir boyut aldığını gösteren bir olay daha yaşandı.

Alman İçişleri Bakanlığı tarafından toplu taşıma duraklarına farklı dillerde 'Senin ülken. Senin geleceğin. Hadi' yazılı pankart asıldı.

Pankartın açıklamasında Almanya'daki mültecilere kendi ülkelerine geri döndükleri takdirde Bakanlık tarafından teşvik ücreti ödeneceği yazılıyor.

 

Her dört Almandan biri ırkçı

Almanya'da Leipzig Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre ülkenin batısında her 3 kişiden biri, doğusunda ise her 2 kişiden biri göçmenlerin Almanya’ya sadece sosyal devletin olanaklarını istismar etmek için geldiğini savunuyor.

Toplumda yabancılara karşı önyargıların ve düşmanlığın ürkütücü bir boyut aldığını gösteren "Leipzig Otoriterlik Araştırması"na göre, Almanların yüzde 36,6'sı, ülkenin yabancılar tarafından 'tehlike oluşturacak şekilde istila edildiği' düşüncesine sahip.

Almanya'nın doğu eyaletlerinde ise bu oran yüzde 44,6 gibi oldukça yüksek bir seviyede. 2002'den bu yana her iki yılda bir yapılan araştırma, Almanların özellikle Müslümanlara olumsuz yaklaşımının her geçen yıl daha da artığını gösteriyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
...................
FES TURİZM