Algı Yönetimi ve Maniplasyon - Mücahit Gültekin

İLİM VE KÜLTÜR 28 Nisan 2020 02:17
Videoyu Aç  Algı Yönetimi ve Maniplasyon - Mücahit Gültekin

Mücahit Gültekin'in kaleminden Algı Yönetimi ve Maniplasyon adlı eserini herkese tavsiye ediyoruz..


İçinde yaşadığımız modern şehir hayatında, bir yandan görevler ve zorunlu ilişkiler içinde boğulurken, diğer yandan algı yöneticilerinin manipülasyona dayalı kandırma teknikleriyle baş etmeye çalışıyoruz. Zira gerçekle aramıza giren manipülatörler; gördüklerimizi, duyduklarımızı ve hatta dokunduklarımızı nasıl yorumlayacağımızı belirlemek için profesyonel bir çaba gösteriyor. Neticede algı yöneticileri kolaylıkla verebildiğimiz "hayır" deme ve itiraz etme tepkisini ortadan kaldırarak insanları edilgen hale dönüştüren uzmanlık kodlarından yararlanmakta son derece mahirdirler. Oysa bu teslimiyetçi durum aile, siyaset ve bilim ilişkileri başta olmak üzere toplumsal alanın farklı katmanlarında bizi türlü yalanların kurbanı haline getirebilir.

Peki, algı yöneticilerinin manipülasyonları karşısında "hayır" demek hepimize neden bu kadar zor gelir? Usta yalancıların yönettiği bir dünyada yaşadığımızın farkında mıyız? Onaylamadığımız düşünceleri onaylar görünmek pahasına, bizi başkalarına uyum sağlamaya iten nedir? Dahası kandırmanın başarılı olmasında "niçin?" sorusunu sormayışımızın etkisi ne düzeydedir? Kampanyalar ve sürekli tekrar bizi nasıl yönlendirir? Manipülasyonları başarılı kılan unutkanlık, duygusallık ve düşüncesizlik zaaflarından kurtularak algı yöneticilerine karşı direnmeyi nasıl başarabiliriz?

Mücahit Gültekin, Algı Yönetimi ve Manipülasyon'da kanmanın ve kandırmanın psikolojisinin nasıl işlediğini çeşitli örneklerle gözler önüne seriyor. örnekler sağlık, eğitim, bilim, siyaset, sinema, ticaret ve İslam tarihi gibi farklı alanlardan seçilmiştir. Elinizdeki kitap manipülatörlerin tekrara dayalı kandırma süreçlerini sekteye uğratmak için her daim eleştirel düşünmenin gerekli olduğunun altını çiziyor. Gerçeğin peşinden sabırla yürüyerek yalanı, yalancıyı ve yalana maruz kalanı inceleyen yazar, algı yöneticilerinin operasyonlarına karşı direnememenin sebep olduğu sıkıntılardan kurtulmayı vaat ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)

TEMİN EDEBİLMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Pınar Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Kaynak : İslam Medya
1000
icon
Okuyan 8 Nisan 2020 17:20

Ben bu kitabı okudum herkese tavsiye ediyorum şunu unutmamak gerekiyor yazarı araştırdım ... sitesinde kose yazıları yayınlanıyor bu sitede özellikle turkiyede şiayı destekleyici yazıları var ayrıca kitapta okunduğunda cemel vakasinda aişe annemize bugz oluşturacak yazı gordum dikkatlice okuyunuz

0 0 Cevap Yaz
محم 4 Nisan 2020 17:58

ماشا الله

0 0 Cevap Yaz


Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL