ADANA'LI GENÇLER AFRİKA'NIN KÖYLERİNDE PUT KIRIYOR

GÜNDEM 30 Mayıs 2021 01:18
Videoyu Aç ADANA'LI GENÇLER AFRİKA'NIN KÖYLERİNDE PUT KIRIYOR

Adana'dan bir grup genç Afrika'nın ücra köylerinde yaptıkları davet çalışmalarında yüzlerce insanın müslüman olmasına vesile oldu.

Adana'dan Serdar Gürbey, Mehmet Fatih Tepeli ve bir grup genç müslüman Afrikada yapılan islami davet çalışmalarına destek olmak amacı ile geçtiğimiz günlerde yola çıktı. Gençleri köylerinde büyük bir sevinçe karşılayan Afrikalı köylüler gençlerinde desteği ile  yıllardır taptıkları putları tek tek kırdı.

Serdar Gürbey sosyal medyada yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Mavi ve Yeşilin sözlendiği bu güzel ülkede siyah derili beyaz yürekli insanların arasında ümmet gerçeğimizi tekrar gözden geçirmemiz gerektiğine inanıyorum. Bu çocuklar zeytin karası gözlerindeki ışıltı ile ayıbımızı yüzümüze vuruyordu sanki. Bizler ise küçük hediyeler ile kendimizi teselli ediyorduk. 
Misyonerler okullarında Müslümanları okuturken İncil okumasını zorunlu ders belirlerken bizler bir okul değil bir derme çatma bir medrese, mescit inşaa edemiyoruz. Ve sonuç hristiyan nüfus yüzde 10 iken Beş yılda yüzde 30 olması bizleri şaşırtmıyordu. Anladık ki çok gecikmişiz.. Tabi geç kalınsa da yapacak çok şey var.


 
Kaynak : islam medya
1000
icon
Barış Arıcı 31 Mayıs 2021 13:05

Elhemdulleh Elhemdulleh rabbim sayılarını artirsin...

0 0 Cevap Yaz
Yaya ture 31 Mayıs 2021 11:27

Allah ayaklarını sağlam bastırsın islamdan imandan ayirmasin

0 0 Cevap Yaz
Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL