244 İşgalci Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

FİLİSTİN 14 Kasım 2019 20:17
Videoyu Aç 244 İşgalci Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi, 244 işgalcinin bu sabah (14 Kasım Perşembe) El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini ifade etti.
İşgal polisinin baskına katılan Yahudi yerleşimcilere eşlik ettiğini kaydeden İslami Vakıflar Dairesi, işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’da nöbet tutan aktivistlerin ve cemaatin Yahudi yerleşimcilere yaklaşmalarına izin vermediğini söyledi.

İslami Vakıflar Dairesi, bu sabahki baskına 99 Yahudi yerleşimcinin, 97 Yahudi din okulu öğrencisinin, 40 işgal hükümeti memurunun ve 8 işgal istihbaratı görevlisinin katıldığını, Mescid-i Aksa’ya gruplar halinde girdiklerini bildirdi.

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda kışkırtıcı tavırlar sergileyerek dolaştıkları ve bazılarının ayin yapma girişiminde bulunduğu kaydedildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçleri himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

  Devamını oku at  
 https://turkish.palinfo.com/28782
 @Copyright Filistin Enformasyon Merkezi
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Duymak ve Görmek İstedikleriniz için..
FES TURİZM