Haber Detayı
20 Kasım 2017 - Pazartesi 01:06
 
ZABITA VE POLİSTEN ORANTISIZ ŞİDDET
Bugün akşam saatlerinde Adana Çarşı PTT önünde Seyyar satıcılara müdahale eden zabıta ve bazı Polis memurları orada basın görevini yapmakta olan genel yayın yönetmenimize darp girişiminde bulundu.
Gündem Haberi
ZABITA VE POLİSTEN ORANTISIZ ŞİDDET

Bugün akşam saatlerinde Adana Çarşı PTT önünde Seyyar satıcılara müdahale eden zabıta ve bazı Polis memurları orada basın görevini yapmak adına resim çekmekte olan genel yayın yönetmenimize darp girişiminde bulundu. 

 

Genel Yayın Yönetmenimiz Hacı Ali DOĞAN gazeteci olduğunu  ve aynı zamanda TÜGİYAD Genel Başkanı olduğunu söylediyse de darbedillmekten kurtulamadı ve bununla da yetinilmeyip cep telefonuna hukuksuzca el konuldu. Genel Yayın Yönetmenimiz Hacı Ali DOĞAN'ın hiçbir tutanak tutulmadan gaspedercesine alınan cep telefonu yaklaşık 20 dakika sonra tekrar iade edildi. Ancak olayla alakalı resim ve videolar silinmişti.

 

Yaşanan tatsız olayların ardından Mazlumder Adana Şubesi yönetim kurulu başkanı ve üyeleri Genel yayın Yönetmenimiz Hacı Ali DOĞAN'ı arayak olayla detaylı bilgi aldılar ve derhal bir avukat tahsis ettiler.

 

Öte yandan pekçok sivil toplum kuruluşundan geçmiş olsun dilekleri ve destek telefonları gelmeye devam ediyor. Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM) Başkanı Mahmut Eraslan Genel Yayın Yönetmenimiz Hacı Ali DOĞAN'ı arayarak konuyla yakından ilgilendiklerini ve yapılan hukuksuzluğun cezasız kalmaması gerektiğini ifade etti.

 

Edindiğimiz bilgilere göre konuyla ilgili olarak hukuki sürecin başlatılacağı ve ilgililerin derhal cezalandırılmasının talep edileceği bildirildi. 

Kaynak: Editör: islam medya
Etiketler: ZABITA, VE, POLİSTEN, ORANTISIZ, ŞİDDET,
Yorumlar
Haber Yazılımı