Haber Detayı
03 Eylül 2015 - Perşembe 10:41
 
Yasin Börü davasında 6 tahliye
Yasin Börü davasında 6 tahliye Geçtiğimiz yıl 6-8 Ekim'deki Kobani olaylarında Yasin Börü ve 3 arkadaşının öldürülmesiyle ilgili davada tutuklu yargılanan 18 yaşından küçük 6 sanık, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.
Gündem Haberi
Yasin Börü davasında 6 tahliye

Diyarbakır’da geçen yıl 6- 8 Ekim tarihlerinde çıkan Kobani olaylarında Yasin Börü ve 3 arkadaşının öldürülmesiyle ilgili Ankara Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan 18 yaşından küçük 6 sanık, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.
 

Diyarbakır'da Kobani olayları sırasında Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökgöz'ün öldürülmesine ilişkin 18 yaşından küçük 6 sanığın yargılandığı ve güvenlik gerekçesiyle Ankara 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'ne nakledilen davanın görülmesine başlandı.
 

İlk duruşmaya sanıklar F.G., A.K., M.D., Y.O., M.İ. ve F.K. ile avukatları katıldı. Duruşmada savunması alınan çocuklar, suçlamaları kabul etmedi. Avukat Ekrem Atalay, müvekkillerinin tahliyesini istedi.
 

Mahkeme, tutuklu F.G., A.K., M.D., Y.O., M.İ. ve F.K.'nın delil yetersizliği ve tutuklulukta geçirdikleri süre nedeniyle tahliyesine karar verdi.
 

Mahkeme ayrıca bu dosyanın, aralarındaki hukuki ve fiili bağlantı nedeniyle Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 26'sı tutuklu 34 sanığın yargılandığı dava dosyası ile birleştirilmesine de karar verdi.
 

Ankara 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'nin birleştirme kararı verdiği dosyada, suça sürüklenen 6 çocuk hakkında 'canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme' ile 'devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma' suçlarından 90'ar yıl hapis cezası isteniyordu.

 
   
Kaynak: Editör:
Etiketler: Yasin, Börü, davasında, 6, tahliye,
Yorumlar
Haber Yazılımı