Haber Detayı
15 Şubat 2016 - Pazartesi 09:39
 
Vuslat Dergisi Şubat Sayısı Çıktı
Vuslat Dergisi, Şubat sayısında “İslam Medeniyeti ve Batı” dosyasıyla çıktı. Düşündürücü makalelerin yer aldığı Vuslat, yine dopdolu…
Dergi Haberi
Vuslat Dergisi Şubat Sayısı Çıktı

İslâm Medeniyeti, Hz. Âdem (a.s.) ile başlayıp, Rasulullah (s.a.s.) ile zirve yapıp,  günümüze kadar gelmiştir.  İslâm Medeniyeti’nin mimarları, şüphesiz Peygamberlerdir.  Onlar Allah tarafından, insanlığa gönderilerek, insanlığın bulunduğu vahşî durumdan kurtarmak, haksızlık karşısında adâleti sağlamak ve Allah’tan başka hiç kimseye kulluk etmemek için, Allah tarafından seçilmişlerdir.  İslâm, bütün insanlığa gönderilmiş ilk ve son evrensel dindir. İslâm’ın temel gayesi, insanoğlunun fıtratına uygun bir şekilde, hayat yaşamasını sağlamaktır.  İnsanın fıtratına uygun yaşaması demek, Allah rızasını gözetmesi demektir. İslâm Medeniyeti’nin merkezinde Tevhid, iman, Adâlet, hayır, iyilik, huzur ve güzellik, Batı Medeniyeti’nin merkezinde ise, şeytan, şirk, küfür, zülüm, sömürü, yıkım, talan, yalan, kan ve gözyaşı vardır.   Batı Medeniyeti’nin barbarlığını, vahşiliğini, çocuklar için hazırladıkları bilgisayar oyunlarında da görmek mümkündür. Çocuklar için yapmış oldukları, bilgisayar oyunları, çizgi filmleri şiddet ve cinsellik içermektedir. Böylece Batı Medeniyeti, çocukların zihinlerini de şiddet ve ahlâksızlıkla işgal etmektedir. 

Batı Medeniyeti Kan Medeniyetidir

Tarihe ve günümüze baktığımızda, Batı Medeniyeti’nin ne kadar barbar bir medeniyet olduğunu net bir şekilde görmek mümkündür.  Günümüzde Ortadoğu’da oluk oluk akan kanlar, Batı Medeniyeti’nin ürünüdür. Çünkü Batı Medeniyeti’nin özü kandır. Batı tamamen kandan beslenmektir.  Batı Medeniyeti, tarihte ve günümüzde, kendisi gibi düşünmeyen, insanlara hayat hakkı tanımamıştır.

İşte böylesine vahşî bir medeniyeti, insanlığa cici göstermek, güzel göster göstermek, örnek göster göstermek, ya gaflet ya da ihanettir.  

İslam Medeniyetinin Özü: Kur’an ve Sünnet’tir.  

İslâm Medeniyeti’nin özü ise, Kur’ân ve Sünnet’tir. İslâm Medeniyeti, Allah’ın rızasına dayanan bir medeniyettir. İslâm Medeniyeti, Tevhide dayanır. İslâm Medeniyeti’nde, üstünlük soy, sop, ırk, makam ve mevki ile değildir.

İslâm Medeniyeti ve Batı Medeniyeti arasında tam bir uçurum vardır. İslâm Medeniyeti, bütün insanlığı uçuruma düşmekten korurken, Batı Medeniyeti ise, kendinden olmayan bütün insanları o çukurun içine atmayı hedeflemektedir.

Dergide Yazısı Olan Yazarlar

Prof. Dr. Ziya Kazıcı, Prof. Dr. Adnan Demircan, Ahmed Kalkan, Abdulkadir Turan, Fatma Toksoy, Mehmet Barazi, Ahmet Varol, Ziya Gündüz, Abdullah Dai, Muhammed İslamoğlu, Süleyman Gülek,  Abdullah Çağrıcı ve Zübeyde Nalbant…

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vuslat, Dergisi, Şubat, Sayısı, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı