Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 00:06
 
Ufuk Turu Toplantıları’nın 15.’si Bursa’da yapıldı
Konya Sivil Toplum Kuruluşları tarafından her yıl düzenlenen Ufuk Turu Toplantıları’nın 15.’si, bu yıl 9-13 Mayıs tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirildi.
Sivil Toplum Haberi
Ufuk Turu Toplantıları’nın 15.’si Bursa’da yapıldı

Konya Sivil Toplum Kuruluşlarının her yıl ortaklaşa düzenlediği ve Türkiye’nin önemli organizasyonları arasında yer alan Ufuk Turu toplantıları, 9-13 Mayıs’ta Bursa’da gerçekleştirildi.

 

Bu yıl 15.’si düzenlenen etkinliklerde "Sivil Toplum ve Dünyevileşme" teması işlendi.  Birçok akademisyen, yazar ve alanında uzman kişilerin konuşmacı olarak katılacağı konferanslarda; “Din ve Dünyevileşme”, “Değerler ve Dünyevileşme”, “Gündelik Hayat ve Dünyevileşme” ile “Sivil Toplum ve Dünyevileşme” konuları ele alındı.

 

Türkiye’nin birçok bölgesinden geniş katılımın gözlendiği toplantılar, 5 gün sürdü ve 5 oturum şeklinde gerçekleştirildi. “15. Ufuk Turu” toplantıları sonuç bildirgesinin yayınlanmasıyla sona erdi. Etkinlik kapsamında Bursa ve çevresine kültür gezileri de düzenlendi. Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra Kurulu Başkanı Muhsin Görgülügil, Konya’da 180 vakıf, dernek ve sendikanın bir araya gelerek kurduğu Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'nun 26 yıldır faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade ederek, Platformun 15 yıldır geleneksel olarak Konya dışındaki iller ile yurtdışında Ufuk Turları buluşması gerçekleştirdiğini söyledi. Önceki yıllara nazaran yoğun katılımın olduğunu kaydeden Görgülügil, oturumlara alanında uzman 20 akademisyenin konuşmacı olarak katılldığını söyledi. Etkinlik çerçevesinde kültür ziyaretlerinde de bulunulduğunu belirten Görgülügil, “Ufuk Turu toplantılarının gerçekleşmesinde, platformumuza proje desteklerini veren İçişleri Bakanlığımıza ve bakanlık mensuplarına, Konya Büyükşehir Belediyesine, Bursa Büyükşehir Belediyesine, Selçuklu Belediyesine, Bursa Valiliğine, Konya ve Bursa ilimizin değerli Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerine teşekkür ediyorum" dedi.

 

..sonuç bildigesi eklenecek

Kaynak: Editör: islam medya
Etiketler: Ufuk, Turu, Toplantıları’nın, 15.’si, Bursa’da, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı