Haber Detayı
23 Eylül 2015 - Çarşamba 12:41
 
Türkistan İslam Cemaati’nden Kurban Bayramı Mesajı
Temellerini Doğu Türkistan’da Zeyiddin Yusuf’un attığı daha sonra Şeyh Hasan Mahsum’un Afganistan İslam Emirliği altında kurduğu Türkistan İslam Cemaati Kurban Bayramı münasebetiyle tebrik mesajı yayınladı.
Dünya Haberi
Türkistan İslam Cemaati’nden Kurban Bayramı Mesajı

Temellerini Doğu Türkistan’da Zeyiddin  Yusuf’un attığı daha sonra Şeyh  Hasan Mahsum’un Afganistan İslam Emirliği altında kurduğu Türkistan İslam Cemaati Kurban Bayramı münasebetiyle tebrik mesajı yayınladı.

Türkistan İslam Cemaati’ni esasen Doğu Türkistanlı mücahitler oluşturmaktadır. Doğu Türkistan’ı Çin işgalinden kurtarmayı hedefleyen Türkistan İslam Cemaati kendisine yol olarak “Müminin mümine misali binalar gibidir. Birbirlerine destek olurlar” hadisi doğrultusunda İslam ümmetiyle birlikte hareket etmeyi seçmiştir.

Nitekim hedefleri işgal altındaki Doğu Türkistan olmasına rağmen komşuları olan Afganistan’ı unutmamışlar, Afgan halkının ABD işgaline karşı verdikleri 14 yıllık destansı direnişe tüm güçleriyle destek olmuşlardır.
Suriye’de halk, zalim Esed’e karşı ayaklanıp savaş başladığı zamandan bu güne Türkistan İslam Cemaati, binlerce savaşçısını Suriye halkının yardımına göndermiştir. Son zamanlarda Suriye’de büyük başarılara imza atan Şam şubesi, hiç bir grupla anlaşmazlığının olmaması ve ihtilaflı durumlardan kaçması münasebetleriyle de Suriye halkı ve diğer direniş grupları tarafından çok sevilmektedir.
Suriye’de İslamcı muhaliflerin oluşturduğu çatı yapı olan Fetih Ordusu bünyesinde de operasyonlara katılan Türkistan İslam Cemaati’nin Suriye kolu İdlib ve Cisr Şuğur’un fethinde önemli rol oynamış, Nusret Cephesi ile birlikte Ebu Zuhur askeri havaalanını fethetmişti.

 

Türkistan İslam Cemaati’nin Şam kolu  cemaatin medya merkezi ”İslam Awazi”  aracılığı ile” Mübarek Kurban Bayramı Münasebetiyle Kutlama”  başlıklı arapça  bir beyanat yayınladı

 

Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı olarak  ” Mübarek Kurban Bayramı Münasebetiyle Kutlama” beyanatın tercümesini ilginize sunarız ;
 

“Bismillahirrahmanirrahim
Mübarek Kurban Bayramı münasebetiyle kutlama
‘Allahu Ekber Allahu Ekber Allahu Ekber Lailaheillah Allahu Ekber Allahu Ekber ve lillahil hamd’
Allah’a çokça hamd eder, Allah’ın alemlere müjdeci ve korkutucu olarak gönderdiğine onun aile ve ashabına ve onlara güzelce tabi olanlara salat ve selam ederiz.
Kardeşleriniz Türkistan İslam Cemaati Şam Ehlinin Yardımcıları olarak başta Suriye halkı olmak üzere tüm İsl aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ederiz.
Allah-u Teala’dan bizim ve tüm müslümanların salih amellerini kabul etmesini dileriz.Bir senenin sonuna yaklaşıktık. Allah’ın bizlere verdiği izzet, yardım ve fetihleri için hamdederiz.
Bizler Türkistanlı mücahid kardeşleriniz olarak Şam topraklarının özgürleştirilmesi mücadelesine devam etmekteyiz ve Allah’ın izniyle Şam diyarının son karış toprağı özgürleştirilinceye kadar da Allah yolundaki cihadımıza devam edeceğiz.
Sevdiklerinizle birlikte her daim hayır içerisinde olun. Allah cihadınızı ve şehidlerinizi kabul etsin.

Türkistan Islam cemaati §am ehlinin yardimcilari H. 9 Zilhicce 1436 Çarsamba ”

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkistan, İslam, Cemaati’nden, Kurban, Bayramı, Mesajı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı