Haber Detayı
20 Ocak 2015 - Salı 16:03
 
TİB ve TÜBİTAK'taki operasyonların 3 sebebi
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, bugün TİB ve TÜBİTAK'a yönelik başlatılan paralel yapı operasyonlarını değerlendirdi.
Gündem Haberi
TİB ve TÜBİTAK'taki operasyonların 3 sebebi

Lütfi Elvan, bugün TİB ve TÜBİTAK'a yönelik başlatılan operasyonlara ilişkin, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 3 farklı soruşturma yürütüldüğünü belirterek  "Yapılan operasyonlar yine bildiğimiz kadarıyla zannedersem bu 3 soruşturma çerçevesinde yürütülen soruşturmadır diye düşünüyorum" dedi.  

Elvan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Deniz Ticaret Odaları Konsey Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını cevapladı.
Bir gazetecinin, bugün 4 ilde başlatılan  operasyonlarla ilgili sorulan soruya,"Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 3 farklı soruşturma yürütülüyordu. Bunlardan birincisi Telekominikasyon İletişim Başkanlığındaki bazı verilerin silinmesine yönelik olarak yürütülen bir soruşturma idi. Bu konuyla ilgili olarak Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı ve Devlet Denetleme Kurulu'nun çalışmaları olmuştu. Bunlar Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığına aktarılmış idi" diye konuştu.
"İkinci önemli soruşturma ise kriptolu telefonlara yönelik yürütülen soruşturma idi" diyen Bakan Elvan, "Üçüncüsü ise yasa dışı dinleme ve casusluk ile ilgili olarak yürütülen soruşturma idi. Bizde bugün sizler gibi gelişmeleri takip ediyoruz. Yapılan operasyonlar yine bildiğimiz kadarıyla zannedersem bu 3 soruşturma çerçevesinde yürütülen  soruşturmadır diye düşünüyorum. Bizde sizin gibi takip ediyoruz gelişmeleri" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİB, ve, TÜBİTAK'taki, operasyonların, 3, sebebi,
Yorumlar
Haber Yazılımı