Haber Detayı
20 Ocak 2018 - Cumartesi 19:45
 
Sivilleri Kalkan Olarak Kullanıyorlar
Afrin operasyonunu başlatan Türkiye'nin Kürt halkına zarar verdiği yönünde kara propagandaya hazırlanan PYD, Afrin'den ayrılmak isteyen sivillerin ilçeden çıkışına izin vermiyor.
Dünya Haberi
Sivilleri Kalkan Olarak Kullanıyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanTürk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin operasyonunun başladığını bugün açıklarken, Afrin'de PKK bağlantılı PYD'nin sivilleri canlı kalkan olarak kullandığı bildirildi. Bölge kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Türkiye'nin Kürt halkına zarar verdiği yönünde kara propagandaya hazırlanan PYD, Afrin'den ayrılmak isteyen sivillerin ilçeden çıkışına izin vermiyor.

 

Yeni Şafak'ın haberine göre sivil halk, PYD tarafından kalkan olarak kullanılmak üzere bölgede kalmaya zorlanıyor. PYD terör örgütünün bu çabaları, Afrin halkının isyanını ve örgüte olan tepkisini arttırmış durumda. PKK terör örgütünün sivil halk üzerinden oynadığı oyunun istihbarat bilgileri, TSK tarafından da harekat değerlendirmelerinde üst seviyede dikkate alınan unsurlar arasında.

 

Sivil halk hassasiyetinin önceliklendirildiği operasyonda düğmeye basılması için sahadaki koşulların oluşması bekleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sivilleri, Kalkan, Olarak, Kullanıyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı