301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Kasım 2019 - Pazar 21:52
 
Sarı Yelekliler: Yeterli adımlar atılmıyor
Fransa'da dün akşamdan bu yana başkent Paris dahil dün birçok kentte yapılan protestolarda polis göstericilere sert müdahale etti.
Dünya Haberi
Sarı Yelekliler: Yeterli adımlar atılmıyor

Verilen sözlerin yeterince tutulmadığını belirten Sarı Yelekliler, tekrar meydanlara çıktı. Sarı Yeleklilere müdahale eden polis, şu ana kadar 147 kişiyi gözaltına aldı.


Fransa'da geçen yıl akaryakıt zamlarını protesto amacıyla meydanlara çıkan Sarı Yelekliler birinci yıl dönümü münasebetiyle tekrar sokaklara çıktı. Göstericilere müdahale eden Fransa polisi 147 göstericiyi gözaltına aldı.

 

Dün akşamdan bu yana başkent Paris dahil dün birçok kentte yapılan protestolarda polis göstericilere sert müdahale etti.

 

Göz yaşartıcı gaz ve tazyikli su kullanan polis, eylemcilerden 147 kişiyi gözaltına aldı.

 

Eylemciler, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u sıradan vatandaşların ihtiyaçlarını göz ardı etmekle suçluyor.

 

Fransa halkı, geçen yıl kasım ayında akaryakıt zammı nedeniyle başlayan ancak daha sonra maaşların yetersizliği, hayat pahalılığı ve ekonomik eşitsizliğe karşı bir toplumsal harekete dönüşen protestolar tüm ülkeye yayılmıştı.

 

Cumhurbaşkanı Macron çeşitli vergi indirimleri, emekli maaşlarına zam ve bazı ekonomik reformlarla protestoları dindirmeye çalıştı ancak eylemciler hâlâ yeterli adımların atılmadığını belirtiyor. (İLKHA)  

 

Kaynak: (İLKHA) - İlke Haber Ajansı Editör: islam medya
Etiketler: Sarı, Yelekliler:, Yeterli, adımlar, atılmıyor, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı