Haber Detayı
18 Ekim 2017 - Çarşamba 23:24
 
Sakarya Müftülüğü'nden İslami Eserlere Hakaret Skandalı
Adapazarı Müftülüğü yetkilileri, Kur’an-ı Kerim, meal, tefsir, ilmihal ve din eğitimi kitaplarını geri dönüşüme göndermek üzere, konteynırlara gelişigüzel attılar.
Yaşam Haberi
Sakarya Müftülüğü'nden İslami Eserlere Hakaret Skandalı

Sakarya Yenihaber Gazetesinde yer alan haberde;

GERİ DÖNÜŞÜM KONTEYNIRI

Adapazarı Müftülüğü Kur’an kurslarında çocuklara dağıtılmak üzere basılan yüzlerce “Dinimizi Öğreniyoruz” isimli kitaplarıyla birlikte Kur’an-ı Kerim, meal, tefsir ve ilmihal kitaplarını geri dönüşüm konteynırlarına attılar. Artık kullanılamayacak konumda olsalar bile özenle toprak altına gömülmesi gereken Kur’an ve üzerinde ayet bulunan kitapların Belediye’ye ait geri dönüşüm aracına özensiz bir şekilde yüklenerek geri dönüşüm tesislerine gönderilmesi tepki topladı.

MÜFTÜLERİN DE HABERİ YOKMUŞ, ÜZÜLDÜLER
Henüz paketi bile açılmamış  “Dinimizi Öğreniyoruz” kitaplarıyla birlikte Kur’an-ı Kerim ve diğer dini kitapların bu şekilde imhaya gönderilmesinin üzüntü verici olduğunu belirten İl Müftü Vekili Yunus Acar “ Sizden duydum. Biz bu tür imhası düşünülen kitapların Diyanet İşleri Başkanlığı’mıza gönderilmesi için karar almıştık. Arkadaşlar neden böyle bir şey yapmışlar, anlamadım” dedi. İlçe Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık da Kur’an ve diğer kitapların bu şekilde imhaya gönderilmesinden üzüntü duyduğunu belirtti.

Kaynak: (Islah Haber) - Islahhaber.NET Editör:
Etiketler: Sakarya, Müftülüğü'nden, İslami, Eserlere, Hakaret, Skandalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı