Haber Detayı
22 Eylül 2015 - Salı 13:37
 
ŞAHİD ÜMMET EYLÜL SAYISI ÇIKTI
Şahid Ümmet dergisi iki aylık bir yaz arasının ardından eylül sayısı ile yeniden okurları ile buluştu.
Dergi Haberi
ŞAHİD ÜMMET EYLÜL SAYISI ÇIKTI

Kurban Bayramına özel bir içerikle yayınlanan Şahid Ümmetin Eylül Sayısında Aylan bebeğin cansız bedeni kapağa taşınmış ve "Ümmetin Kurbanları Sahillerimize Vurdu" denilerek çarpıcı bir mesaj verilmiş.

Şahid Ümmet Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hacı Ali DOĞAN bu ayki tanıtım yazısında şunları söylüyor:

 

ÜMMETİN KURBANI MÜBAREK OLSUN


Ehl-i küfrün fiili veya kültürel işgali altında bulunan her karış toprağımızda binbir türlü zulümler ve cinayetler kadın çocuk, yaşlı genç denilmeden pervasızca işlenmeye devam ediyor. Gün geçmiyor ki bir katliam haberi duymayalım. Gün geçmiyor ki  bir beldemiz emperyalistlerin kirli çizmeleri ile işgal edilmemiş olsun.

Ümmetin evlatları kıyılarımıza vuruyor. Afganistan'da başımıza bombalar yağdırıldı sesimiz çıkmadı. Irak'da namuslarımıza dokunuldu sesimiz çıkmadı. Suriye'de lav bombalarından emin limanlara hicret etmek için yola çıkan yetimlerimiz gözlerimizin önünde acılar içinde boğularak kıyılarımıza vurdu. Yinede küfrü dost edinmekten, zalimlere el avuç açıp onlardan merhamet dilenmekten vazgeçmedik. Bu pısırıklığın, bu tembelliğin, bu acziyetin karşılığında zilleti tattık. zillet çukurlarında debelenip durduk.

Oysa biz yeryüzünün varisleriydik. (1) "Doğuda Müslüman bir kadın esir edilse, batıdaki Müslümanların tamamına o Müslüman kadını kurtarmak farz-ı ayındır." diye iman eden bir neslin evlatlarıydık bizler.. Ne oldu bize ki muhacirleri hor görüyoruz.. ekmeğimizi paylaşmak bir yana, ekmeğini paylaşanları kınıyoruz. Utanmasak bu yolda çaba sarf edenleri  engellemeye çalışacağız.

Cihadı terk etmiş olma zilleti yetmez gibi bir de mücahitlere laf atar, onlara iftira eder olduk. Sağımızdaki ve solumuzdaki meleklerin şahidliğini, Rabbimiz (c.c.)'in her şeyi görüp gözettiğini, işitip bildiğini neredeyse aklımıza bile getirmez olduk.

Daha dün kıyılarımıza vuran Aylan bebek, lav bombaları ile acılar içinde yanarak katledilen Hasan bebek, gözleri önünde annesine ve ablasına tecavüz edilen melekler yarın mahşerde vallahi bize şahidlik edecek. Allaha şikayet edecekler bizi. Bu çocukların mazlumiyetinin suçlusu vallahi ne Amerika, ne Esed ve nede başka bir şeytani güç. Bu çocukların mazlumiyetinin tek suçlusu cihad ibadetini terk edip zilleti tercih eden bizleriz. Başka yerde suçlu aramaya hiç gerek yok..

Artık yeter.. Allah için kendimize gelelim. On yıllar öncesinden yükselen haykırışa kulak verelim de kendimize gelelim:

Sana az geldi ezanlar , diye ötsün mü bu çan?
Ne Kürtlük, ne de Türklük kalacak aç gözünü !
Dinle Peygamber-i Zişanın İlahi sözünü.
Veriniz başbaşa;zira sonu hüsranı mübin,
Ne hilafet kalıyor ortada,billahi ne din !

"Medeniyet !" size çoktan beridir diş biliyor;
Evvela parçalamak ,sonra da yutmak diliyor.
Ne bu şuride siyaset,ne bu fasid dava?
Görmüyor gittiği yanlış yolu,zannım,çoğunuz...
Size rehberlik eden haydudu artık kovunuz!

Bu ay dergimizin kapağını Aylan bebek çizmiş oldu. Kurban bayramı arefesindeyiz.

Boğulmuş cesedi kıyılarımıza vuran Aylan bebek bizi ve tüm dünyayı derinden sarstı. Aslında Aylan bebek buzdağının görünen yüzüydü. Suriye'de yıllardır Aylan bebekler hedef gösterilmeksizin atılan lav bombalarıyla cayır cayır yakılıyordu. Ancak Aylan bebeğe kadar kimsenin umurunda değildi. Aylan bebek Suriye'de yaşanan trajedinin sembolü oldu. Biz de ŞAHİD ÜMMET olarak yaşanan bu zulme dikkat çekmek maksadı ile istatiksel bazı verileri masaya yatırmaya çalıştık.  Bu ayki dergimizde Şahimerdan Sarı hocamız ihtilaf sebeplerini masaya yatırıyor ve sağlam bir akidenin gerekliliğine işaret ediyor.  Abdullah Beyhaki hoca "Hayırda Yarıştığını Zannedenler Ve Gerçekten Hayırda Yarışanlar" konusuna dikkat çekiyor.

Bu ay ayrıca yazarlarımız Süheyl Sarı, Ahmet Turab, Sevde Gök, Hatice Hayat Cemre, Hayati Sedef, Merve Toprak, Zeynep Bağdat, Meryem Poyraz, Murat Doğan, Gökhan Arslan, Selma Ülger ve Sabiha Ateş Alpat ablamız gündeme dair birbirinden değerli ve önemli yazıları ile eylül sayımızda katkıda bulunuyorlar.

Rabbim yazdıklarımızı yaşayabilmemizi, yaşadıklarımızı da ihlas ile ortaya koyabilmemizi hepimize nasip etsin. Bu vesile ile tüm okurlarımızın ve islam aleminin mübarek kurban bayramlarını tebrik ediyor ümmetin hayırlı kurtuluşuna vesile olmasını niyaz ediyoruz.
 


Dipnot:
1- Enbiya: 105

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞAHİD, ÜMMET, EYLÜL, SAYISI, ÇIKTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı