Haber Detayı
14 Aralık 2014 - Pazar 00:54
 
ŞAHİD ÜMMET DERGİSİ İLK SAYISI İLE YAYINDA.!
Dergi Dünyasına yepyeni bir dergi daha katıldı. Hacı Ali Doğan'ın Genel Yayın Yönetiminde ve zengin yazar kadrosu ile yayın hayatına adımını atan Şahid Ümmet Dergisi ilk sayıısında İslami teblig ve davet misyonu ile hareket edeceğini deklare ediyor.
Dergi Haberi
ŞAHİD ÜMMET DERGİSİ İLK SAYISI İLE YAYINDA.!

Şahid Ümmet Dergisi'nin ilk sayısında Alim ve Mütefekkir Şahimerdan Sarı Hoca "İslam Aleminin içerisinde bulunduğu durum ve nedenleri " başlığı altında önemli tespilerde bulunuyor.  Ahmet Turab ve Hayati Sedef İslam davetçilerine önemli mesajlar veriyor. Fatma Çelik tarafından kaleme alınan "İslam'da çok eşlilik" başlıklı makalesi oldukça dikkat çekecek gibi.  Ayrıca Yahya İslambuli Kadının Değeri ve konumunu ele alıyor. Şahid Ümmet dergisinin dolu dolu yayınlanan ilk sayısında Molla Süheyl,Selma Ülger,Murat Doğan, Merve Toprak ve Muhammed Mahi Münir'in birbirinden değerli makalelerinin yanısıra Merve Haksever ve Zeynep Bağdat da şiirleri ile okuyucuya önemli mesajlar veriyor. Dergide ayrıca Şahimerdan Sarı hoca ile "İslam Cemaati" üzerineyapılan bir röportaj da göze çarpıyor. 


Şahid Ümmet Dergisi ilk sayısında gündemi değerlendirmeyi de ihmal etmemiş. Cumhuriyet'in ilk yıllarında yaşanan Kılık Kıyafet devrimi'nin trajik yansımaları da Şahid Ümmet dergisinin sayfaları arasında yerini almış. Gazeteci Yazar Yılmaz Bilgen'in "Şapka Devrimi, İhanet mi İnkılap mı?" başlıklı makalesi bir döneme ışık tutuyor.

Şahid Ümmet Dergisini  temin edebilmek veya abone olmak için 0536 333 00 00 No'lu telefon ile irtibat kurulaileceği de gelen bilgiler arasında..


 

Şahid Ümmet Dergisi'nin Yayın Kurulunca yapılan yazılı basın açıklamasında  derginin misyonu ve amacı şöyle özetleniyor:

"Şahid Ümmet ile Yeniden Bismilah
..Şahidlik bu ümmetin önemli bir vasfıdır. Bakara suresinin 143. ayet-i kerimesinde “ve böylece sizi vasat bir ümmet kıldık..” diye tanımlanan bu ümmet aynı ayet-i kerimenin işareti ile hakkın şâhidleri olmak gibi bir misyonu yürütmekle de mükelleftir. Bu ümmet kendisinden önce gelen bütün peygamberlerin ilahi mesajı hakkı ile iletmiş olduklarının şahididir.

Bu ümmet Hz. Muhammed (s.a.v)’in i’lây-ı kelimetullah misyonunu hakkıile ortaya  koyduğuna şahiddir. Özetle Yüce Allah’ın dengeli, âdil, mutedil, ifrat ve tefritten âzâde vasat bir ümmet olarak nitelendirdiği bu ümmetin her ferdi, yeryüzünde HAKKIN ve ADALETİN şahidleri olmakla mükelleftir.

Yüce Rabbimiz (c.c.)’in izn-i inayeti ile dergimiz yayın hayatı boyunca bir islâm davetçisinin ihtiyaç duyduğu en temel fikri, akîdevi ve kültürel gıdaları içeriğinde barındırma çabasında olacaktır.

Şâhid Ümmet Dergisi olarak Kur’an’ın ortaya koyduğu Tevhidi perspektifin

rehberliğinde, Hz. Resûl-i Ekrem Efendimiz (s.a.v)’in pâk ve muazzez Sünnet-i Seniyyeleri doğrultusunda kâmil ve mûtedil bir İslâm ümmetinin teşekkülüne katkı sunmak niyetinde ve azmindeyiz. Yüce Allah (c.c.)’dan bu çabamıza bereket ve hayır ihsan etmesini niyaz ediyor, siz değerli okurlarımızın da dua ve desteklerini istirham ediyoruz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞAHİD, ÜMMET, DERGİSİ, İLK, SAYISI, İLE, YAYINDA.!,
Yorumlar
Haber Yazılımı