Haber Detayı
20 Eylül 2016 - Salı 22:12
 
ŞAHIMERDAN SARI HOCA'NIN OĞLU YAŞADIKLARINI ANLATTI
Türkiye'de 28 Şubatço ve FETÖ'cü terör çetelerinin hedefinde olan değerli alim Şahımerdan Sarı hocaefendinin oğlu Huzeyfe Sarı, yaşadıklarının küçük bir özetini Islah Haber sitesine anlattı.
Yaşam Haberi
ŞAHIMERDAN SARI HOCA'NIN OĞLU YAŞADIKLARINI ANLATTI

Uğradığı çeşitli kumpaslar sonucu iki oğlu ile birlikte hapishanelerde ve sürgünlerde yıllardır çile dolduran Şahımerdan Sarı hocanın ailesi ilk kez Islah Haber'e konuştu. Huzeyfe Sarı aile adına verdiği röportajda aslında yaşadıklarının küçük bir özetini sunuyor. Lakin durumun röportajda anlatılanlardan çok daha vahim olduğu herkesin gözü önünde cereyan ediyor.

işte Islah Haber Sitesinin Huzeyfe Sarı ile yaptığı o röportaj:

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
Islahhaber ; Sayın Sarı: Babanızın ve iki abinizin şuandaki durumu hakkında bilgi verirmisiniz?

Huzeyfe Sarı ; Konuşmaya başlamadan önce Allah'a Hamd Rasulüne, Sahabesine ve bütün Müminlere salat ve selam olsun. Babam şuanda Kuzey Irak'ın Erbil kentinde bir cezaevinde bulunmaktadır. Bulunduğu cezaevi şartları kendisiyle yaptığımız telefon görüşmelerinde söylediği üzere çok kötüdür. Hele birde sebebsiz yere bu durumların içinde olması bizleri derinden üzmektedir. Abilerimde Gaziantep'de bir cezaevindedir.

Islahhaber ; Babanızın ve abilerinizin şuanda içinde bulunduğu hal kamuoyunda gündeme getirilmeye calışılan bir durumdur. Bu konuyu birde sizden dinleyelim isterseniz ?

Huzeyfe Sarı ; Malum olduğu üzere babam ve onun gibi birçok müslüman inandığı gibi yaşama gayret ve çabasından dolayı FETÖ denilen örgüt tarafından, bu örgütün amaç ve gayesine engel olacağı endişe ve korkusuyla kumpas mağduru olmuşlardır. Babam ilmiyle amil bir ilim adamıdır. Onun gayesi insanların islamı öğrenmesi ve herşeyin hesabının sorulacağı günde defteri sağından verilenlerden olması gayret ve çabasından başka bir şey değildir. Peygamberin varisi olmanın ağır yükünü taşımaya çalışan ve bu uğurda çaba gösteren, insanların huzur ve güven ortamının elde etmesinin tek yolunu islamı yaşamak olduğunu anlatmaya çalışan bir kimsedir. Bütün insanların ezelde Allah c.c'ya söz verdiği Araf Suresi 172-173. ayetlerde sabittir. Bugün insanların çoğu verdiği söze uygun bir hayat yaşamamaktadır. Babam; insanlara verdikleri bu sözü  ve sözün gerektirdiği hayatı, o hayatın nasıl yaşanacağını anlatmayı kendisine şiar edinmiş bir kimsedir. Abilerimi ve diğer çoçuklarınıda Allah c.c verdiği bu söze uygun bir hayatı yaşama konusunda eğitmeye çalışan bir baba'dır.

Islahhaber ;  Yetkililerin babanızın durumunun değişmesi, uğradığı iftiraların ortadan kalkması ve iade'yi itibar için attıkları adımlar konusunda şuanda gelinen nokta hakkında bizleri bildirirmisiniz ?

Huzeyfe Sarı ; Silahlı bir terör örgütü olduğu ayan beyan ortaya çıkan FETÖ'cü hakim ve savcı'ların verdiği kararlar neticesinde cezaevine girdiği, ve halen sebebsiz yere cezaevinde tutulduğu sabit olduğu halde iade'yi itibar hakkında bir adım atılmaması bizleri üzmektedir. Kuzey Irak'taki yargılama sürecinde hiç mahkeme yapılmaması ve sürekli mahkemenin ileri bir tarihe ertelenmesinin sebeb ve nedenleri halen bilinmezliğini korumaktadır. Kuzey Irak'taki Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluğu çalışanlarının büyük bir kısmının FETÖ'cülerden olduğu halde devletin buradaki yapılanmaya karşı sessiz kalması açıklanır bir tarafı olmayan bir durumdur. Bizler bu duruma müdahale edilmesini istiyoruz. Suçsuzluğu, yaşı ve sağlık durumu dikkate alınarak gerek Türkiye gerekse Kuzey Irak'daki yargılama ve cezalarının kaldırılmasını talep ediyoruz.

Islahhaber ; Son olarak Kamuoyuyla paylaşmak istediğiniz duygu ve düşünceleriniz nelerdir ? 

Huzeyfe Sarı ; Bir baba ailesi için önemlidir, ama söz konusu olan bir Alim ise bu Ümmet için önemli olması gereken bir durumdur. Zamanımızda ilim ehli yok denecek kadar azdır. Bizlere Allah c.c  tanıtacak, onun rızasının kazanılmasının yollarını gösterecek ilim ehline şiddetli ihtiyacin olduğu bir dönemde Şahımerdan Sarı gibi alim'lerin toplumun uzağında değil, içerisinde olması gerekiyor. Bunun gerekliliği hepimizce malumdur. Yapmadığı, hatta haberi dahi olmadığı bir olayı gerekçe göstererek senelerce bizlerden ayrı kalmasına sebeb olanlardan bu dünyada olmassa bile Ahiret'te hesabını soracağız! Bizler Rabbimize güvenip, dayandık. Hayat bir imtihandır, hayatın imtihan olduğunu  gerek annem gerekse diğer kardeşlerim kabullenmiş kişilerdir. Birde son olarak şunu söylemek istiyorum; Yetkililerden özellikle 17-25 aralık olaylarından sonra ve 15 temmuz darbe girişimiyle beraber artan bir talep vardır. Bu talep FETÖ'nün elemanlarının yargıladığı ve sebebsiz yere yada komik gerekçelerle cezaevine konulan kişilerin yeniden yargılanma talebidir. Fakat kamuoyunu takip edenler iyi bilirlerki, yetkililer tarafından sanki bu talep duyulmamaktadır. Bırakın bu talebe yönelik adım atmayı,söylemlerinde dahi dile getirmemektedirler. Bu talepleri yapanlar karşılarında bir muhattap görmek istiyorlar. Bizler beklentilerimizi dile getirdik, şimdi sıra yetkililerin adım atmasında. Bizler herşeyi gören, duyan, bilen Allah'a tevekkül ettik. Vekil olarak Allah yeter. Allahın Selamı, Rahmeti ve Bereketi bütün Müslümanların üzerine olsun.

 
Kaynak: (Islah Haber) - Islahhaber.NET Editör:
Etiketler: ŞAHIMERDAN, SARI, HOCA'NIN, OĞLU, YAŞADIKLARINI, ANLATTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı