Haber Detayı
04 Eylül 2016 - Pazar 23:52
 
Rusya'nın Katliamına Bizzat Hamaney Onay vermiş
İran’ın dini lideri Rusya’nın İran toprağından Suriye’yi vurmasına bizzat onay vermiş! İran Meclis Başkanvekili, "Hamaney'in onay olmadan Rusya hava üslerimizi kullanamaz!" dedi.
Dünya Haberi
Rusya'nın Katliamına Bizzat Hamaney Onay vermiş

İSLAM MEDYA I HABER MERKEZİ -

İran ve Şiilerin dini lideri Ali Hamaneyi’nin Suriye halkı üzerine bomba yağdırması için bizzat Rusya’ya İran toprağını peşkeş çektiği ortaya çıktı!

Her konuşmasında vahdet ve İslam kardeşliğinden dem vuran, zulme, batıya ve tağuta karşı olduğunu dilinden düşürmeyen Şiilerin kutsal adamı Ayetullah Ali Hamaney’nin Rusya’ya Hamedan hava üssünü kullanması için bizzat onay verdiği belirtildi.

Azeri asıllı ve Tebriz milletvekili olan İran Meclis Başkanvekili Mesut Pezeşkiyan “Böyle bir girişim dini liderin izni olmadan imkânsızdır” dedi.

İran Meclis Haber Ajansına demeç veren Pezeşkiyan “bu derecedeki siyasi ve güvenlik konuların İran dini lideri ve Milli Güvenlik Yüksek Konseyi inisiyatifindedir” dedi ve bu sözüne rağmen “İran’ın askeri imkânları hiçbir yabancı gücün kullanımı için verilmemiştir” diye konuştu!

İran- Rusya’nın Suriye konusunda birlikte hareket etmesini doğru bulan İranlı yetkili Amerika’nın IŞİD’i silahlandırdığını da öne sürdü.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rusya'nın, Katliamına, Bizzat, Hamaney, Onay, vermiş,
Yorumlar
Haber Yazılımı