Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 23:25
 
Ramazan orucu için Hilal'i gözetleyin
Ramazan Ayı yaklaşıyor. Müslüman aleminin heyecanla beklediği Ramazan Ayı için hazırlıklar sürüyor. Ramazan ayında oruç tutacak olan Müslümanlar Hilalin gözüküp gözükmediği için araştırmaların sonucu beklerken Ramazan'in ilk günü ne zaman? sorusunun cevabını bekliyor...
Yaşam Haberi
Ramazan orucu için Hilal'i gözetleyin

Ramazan ayının yaklaşmasıyla beraber Salı günü Şaban ayının 29'u olması sebebiyle akşam saatlerinde dünyanın dört bir yanında hilal gözetlenecektir. Hilal'in görülmesi halinde salı gecesi sahur yapılarak Çarşamba günü Müslümanlar oruçlu olacaktır. Eğer Hilal Salı günü akşamı yani Şaban ayının 29'unda görünmez ise hilal gözetlemesi çarşamba akşamı yani Şaban ayının 30'unda devam edecektir. Çarşamba akşamı hilal görünsede görünmesede Şaban ayı 30'a tamamlandığından dolayı gece sahur'a kalkılacak Perşembe günü oruç tutulacaktır.

Müslümanların dört gözle beklediği Ramazan ayı için Salı akşamı (Şaban 29)'da dünyanın dört bir yanında hilal gözetlenecek olup sitemizden görünüp, görünmediğine dahil haber paylaşılacaktır. Salı akşamı görünmez ise Müslümanlar Şek günü(çarşamba) olan günde oruç tutmayacaktır. ( Şek günü nedir? )

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ramazan, orucu, için, Hilal'i, gözetleyin,
Yorumlar
Haber Yazılımı