Haber Detayı
18 Eylül 2016 - Pazar 00:21
 
Muhaysini PKK ve KÜRTLER Hakkında Konuştu
Muhaysini PKK ve KÜRTLER Hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu
Dünya Haberi
Muhaysini PKK ve KÜRTLER Hakkında Konuştu

Suriye'de Esed güçlerine karşı savaşan Suud asıllı Abdullah el Muhaysini, düzenli olarak yapmış olduğu "Şam'da bu hafta" adlı televizyon programında, PKK ve Kürtler hakkında konuştu.

İşte o konuşmanın metni ve altyazılı videosu;

Evet. Kürt milleti. Suriye ve Türkiye halkının bir parçasıdır. Onlara yönelik sözleriniz nedir? 

Bu güzel sorun için Allah sana, hayırla karşılık versin. Kürt halkını soruyorsun. Kürtlerle ilgili olarak tüm müslümanlara mesaj vermek istiyorum. Ben, Kürt kardeşlerimin çok büyük bir zulme uğradıklarını görüyorum. Ekrad (Kürt kelimesinin Arapça'daki çoğulu) demiyorum. Çünkü onlar, Kürt kelimesini seviyorlar. Kişiye hoşlandığı kelimeyle hitap etmek İslâm'ın ahlakındandır. Kürt kardeşlerimiz büyük bir zulüm gördüler. Zulmün sebebi PKK vb. Kürt kardeşlerimiz gerçekten büyük bir zulme uğradı. Zulmün sebebi, kardeşlerimiz Kürtlerin içinden çıkan onlardan ayrılarak Rusya ve İran'ın safında duran PKK ve beraberindekilerdir. İnsanlar sağlam olanı çürük olanla karıştırdılar. O hale geldi ki Kürt denildiğinde insanlar PKK'yı anlıyor. Hayır kardeşim. Kürtler, Türkiye halkının bir parçasıdır. Suriye halkının da bir parçasıdır. Irak halkının da bir parçasıdır. İslam ümmetinin bir parçasıdır. Hatta İslam tarihini okursan Kürtleri geniş, güzel olarak bulursun. Tarihte Kürtlerden bahsedildi mi zaferler fetihler akla gelir.

Selahaddin'i tanıyor musun Ebu Ömer? 

El Eyyubi

Selahaddin kimdir? Kürt'tür. Said Biran Kürt'tür. İbni Halkan Kürt'tür. El Kevakibi Kürt'tür. Hatta Henanu, insanların övündüğünü Henanu, Fransızların önünde duran kim? Kürt kardeşlerimizin Allah yolunda cihatta rolleri vardır. Kürt İslam Cephesi ve Kürt kuvvetleri, Nusayri rejimine karşı çok mücadele verdi.

Yine Türkiye'deki Kürtlerden çok kişi devrime destek verdi. Müslümanlarla birlikte oldular. PKK'yı genelleştirerek Kürtler İslam'a karşıdırlar demiyoruz. Kürtlerin aslı İslam'dır. Büyük fetihleri vardır. Araplardan bazısı Rusya ve İran'ın safında yer aldı. Aynı şekilde Kürtlerden de Türklerden de ve dünyadaki tüm ırklardan bir kısım da durdu. Hem salih, temiz olan hem sapık, bozuk olan vardır. Kürt kardeşlerimizde aslında iman, adalet ve salah vardır. Onlardan ayrılan istisnalar Kürtleri temsil etmez. Kürtleri Salahaddin temsil eder. İbni Halkan temsil eder. Said Biran ve bu mübarek yüce milletin tarihteki diğer büyük adamları temsil eder.
Kaynak: (MT) - MEDYA TIMES Editör:
Etiketler: Muhaysini, PKK, ve, KÜRTLER, Hakkında, Konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı