Haber Detayı
15 Kasım 2017 - Çarşamba 00:06
 
MOLLA SÜHEYL MÜTEVAZİ BİR TÖRENLE DÜNYA EVİNE GİRDİ
Türkiye'nin değerli alimlerinden Üstad Şahımerdan SARI hocaefendi'nin mahdumu Süheyl Sarı Hoca Gaziantep'te bir düğün salonunda düzenlenen mütevazi bir törenle dünya evine girdi.
Yaşam Haberi
MOLLA SÜHEYL MÜTEVAZİ BİR TÖRENLE DÜNYA EVİNE GİRDİ

Türkiye'nin değerli alimlerinden Üstad Şahımerdan SARI hocaefendi'nin mahdumu Süheyl Sarı Hoca Gaziantep'te bir düğün salonunda düzenlenen mütevazi bir törenle dünya evine girdi.

 

Suheyl Sarı Kimdir?

 


Şahımerdan Sarı hocaefendinin ilmi mirasının değerini idrak eden ve çevresinde Molla Süheyl adı ile tanınan Suheyl Sarı ilmi faaliyetlerini islami ilimlerle sınırlı tutmamış aynı zamanda akademik alanda da eğitimini aksatmamaya özen göstermiştir.

 

Suheyl Sarı babasının karşı karşıya kaldıği kumpaslardan ailesi ile birlikte azami derecede etkilenmiş ve bu süreçte babasına "bana bir emrin var mı?" diye sorması gibi oldukça komik bir gerekçe ile sözde örgüt üyeliğinden yargılanmış ve dönemin fetöcü savcı ve ve hakimlerinin marifeti ile yaklaşık 5 yıl cezaevinde kalmış metanetli bir genç olarak dikkat çekmektedir.

 

Törenin En Anlamlı Sürprizi

 

Düğün Töreninin en anlamlı sürprizi Şahımerdan Sarı hocaefendnin Erbil Cezaevnden özel izinle gerçekleştirdiği telefon bağlantısı oldu. Şahımerdan Hoca'nın salondaki tüm davetlileri hüzne boğan ve tekbirlerle karşılık bulan konuşması esnasında kendisinin de duygulanması dikkatlerden kaçmadı. Şahımerdan Sarı hoca yaşadığı mağduriyetlerin ilahi davanın, i'lay-ı Kelimetullah davasının bir kaderi olduğunu ve şikayetçi olmadığını ifade ettiği konuşmasında kendilerine reva görülen amansız zulümlerin hesabının ahiret aleminde zalimlerden muhakkak sorulacağından eminiz dedi. Bu özel günde kendilerini yalnız bırakmayan tüm davetlilere hususen teşekkür eden Şahımerdan hoca, konuşmasında son olarak ümmeti muhammed'in birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğine işaret etti ve herkesin fitne ve fesat oyunlarına karşı uyanık olması gerektiğini vurguladı.

 

Grup Ahde Vefa ve Grup İsra'nın birlikte organize ettikleri düğün merasimi yemek ikramının adından yapılan dua ve tebrikleşme ile sona erdi.

 

İslam Medya olarak Suheyl Sarı hoca ve ailesine bir ömür boyu mutluluk temennilerimizi sunuyor, Şahımerdan Sarı hocaefendinin yaşadığı mağduriyetlerin bir an evvel son bulması duası ile Sarı ve Toprak ailelerini en içten dileklerimizle tebrik ediyoruz. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MOLLA, SÜHEYL, MÜTEVAZİ, BİR, TÖRENLE, DÜNYA, EVİNE, GİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı