Haber Detayı
10 Eylül 2016 - Cumartesi 23:11
 
Makdisi Fırat Kalkanı'na katılan grupları tekfir etti
Ürdün'de yaşayan yazar Ebu Muhammed el Makdisi, Türkiye'nin öncülüğünde yürütülen Fırat Kalkanı Operasyonu'na katılan grupları tekfir etti.
Dünya Haberi
Makdisi Fırat Kalkanı'na katılan grupları tekfir etti

Arabi21'in Makdisi'nin Twitter'dan yaptığı açıklamalara dayandırdığı habere göre Makdisi; Fırat Kalkanı Operasyonu'nun ABD'nin iradesi ile yapıldığını öne sürerek operasyona katılan grupların "Kafirin emriyle hareket ettiğini" savundu.

 

Twitter'dan kendisine yöneltilen Türk Ordusu'nun emri ve iradesiyle ve dolayısıyla ABD'nin emriyle savaşa girenin hükmüne dair soruya yanıt veren Makdisi, "Bu amel İslam'dan riddet amelidir" dedi.

 

Türkiye ile birlikte Fırat Kalkanı Operasyonu'na Nureddin Zengi Tugayı, Feylak'uş Şam, Şam Cephesi, Sultan Murat Tugayı, Ahrar Tel Rıfat, Sukur el Cebel, Mutasım Tugayı, Ceyş'ul Tahrir, 13.Fırka, Live el Fetih ve 5.Fırka gruplarının katıldığı biliniyor.

 

"Harici dahi olsa kafirlefin emriyle Müslümanlara karşı savaşan kafir olur" diyen Makdisi, buna benzer görüşleri sıklıkla dile getiriyor.

 

Makdisi Twitter'da şu paylaşımlarda bulundu:

"Cerablus'ta Amerikan uçaklarının gölgesinde ve Türk Ordusu'nun emriyle Ulusal Koalisyon Hükümeti'ni kurmak için savaşa girmenin hükmüne dair pek çok soru geldi. Ben bu amelin İslam dininden riddet olduğunu söylüyorum."

e22a96b1-d5e3-4a6a-a9a6-9bf99c09a7a6

Kaynak:Timetürk

Kaynak: Editör:
Etiketler: Makdisi, Fırat, Kalkanı'na, katılan, grupları, tekfir, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı