Haber Detayı
31 Ekim 2015 - Cumartesi 14:18
 
İSLAM ÂLEMİNİNİN İÇERİSİNDE BULUNDUĞU DURUM VE NEDENLERİ
Şahimerdan Sarı Hoca'nın Şahid Ümmet dergisinde yayınlanan makale dizisini gündeme ışık tutması açısından Islah Haber olarak siz değerli okurlarımıza sunuyoruz..
Gündem Haberi
İSLAM ÂLEMİNİNİN İÇERİSİNDE BULUNDUĞU DURUM VE NEDENLERİ

Şahimerdan Sarı hoca Şahid Ümmet Dergisinde yayınlanan "İSLAM ÂLEMİNİNİN İÇERİSİNDE BULUNDUĞU DURUM VE NEDENLERİ" başlıklı makale dizisinde gündeme dair önemli mesajlar veriyor.

Makalesine "İslam; Hz. Muhammed (s.a.v) henüz hayatta iken tamamlanmış, en mükemmel olarak son şeklini almıştır. Hulafa-i Raşidin döneminde ve henüz binlerce Sahabe-i Kiram’ın sağlığında Rasullullah (s.a.v)’in metoduyla kıyamete kadar gelecek bütün insanlığa örnek teşkil edecek şekilde yeryüzünün büyük coğrafyasında tafsilatlı olarak uygulanmıştır. İslam’ın bu şekline hiçbir şey ilave edilmeden ve en ufak bir şey noksanlaştırılmadan inanıp yaşamaya çalışmak Sırat-ı Mustakim üzere olmak isteyen her mü’minin gayesidir. Gerek itikadda ve gerekse de istikamette bu yoldan en ufak bir sapma dalalettir." diye başlayan Şahimerdan Sarı hoca islam aleminin içerisinde bulunduğu duruma dair önemli tespitlerde bulunuyor.

Okumak için Tıklayınız..

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSLAM, ÂLEMİNİNİN, İÇERİSİNDE, BULUNDUĞU, DURUM, VE, NEDENLERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı