Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 22:55
 
İrlanda'da 'İslamlaşmaya karşı direniş' çağrısı
İrlanda’nın başkenti Belfast’ta posta kutularına atılan broşürlerde İslamlaşmaya karşı direniş çağrısında bulunuldu.
Dünya Haberi
İrlanda'da 'İslamlaşmaya karşı direniş' çağrısı

İrlanda Belfast'ta “Ravenhill Road” caddesinde posta kutularına İslam karşıtı broşürlerin konulduğu tespit edildi. Polis ise konuyu araştırmaya başladı. Kendilerini 'Generation Sparta' olarak adlandıran grup, broşürü okuyanlara “İslamlaşmaya direniş” çağrısı yaptı.

 

"BÖLGEDE GÖÇMEN AİLELER ARTTI"

 

BBC'nin haberine göre Kuzey İrlanda Polis Teşkilatı olayı nefret suçu kapsamında değerlendirirken Ulster Birlik meclis üyesi Chris McGimpsey bahsedilen bölgede “önemli oranda genç göçmen aileler” bulunduğunu dile getirdi. “Bu davranış istenmiyor ve aşağı Ravenhill Road bölgesindeki halkın görüşlerini yansıtmıyor” şeklinde konuştu.

 

Broşürü eline alan bir kadın ise “korkunç” olduğunu söyleyerek, “Müslüman inanışına sahip insanlara karşı insanları ayaklandırmaya çalışıyorlar” dedi.

 

BELFAST İSLAM MERKEZİ: BU OLAYLAR DÜZENLİ OLMAYA BAŞLADI

 

Belfast İslam Merkezi'nden Wasif Naeem, broşürleri yayan kişilerin çok küçük bir azınlık olduğunu belirterek, “Evlerinde oturuyorlar, bunların çıktısını alıyorlar, toplumda bir panik havası yaratmaya çalışıyorlar” dedi. Naeem, bu türden girişimlerin “düzenli olarak gerçekleşmeye başladığını” da ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İrlanda'da, 'İslamlaşmaya, karşı, direniş', çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı