Haber Detayı
27 Aralık 2017 - Çarşamba 13:56
 
İFFET VE AHLAK ÇAĞRISI YAPAN FELSEFE ÖĞRETMENİNE TOPLU LİNÇ GİRİŞİMİ
Sosyal medya üzerinden toplumda, okullarda, özellikle de imam hatiplerde gözlenen iffetsizliğe dikkat çeken Ercan Harmancı Hoca tetikçi bir kısım medyanın hedef göstermesi sonucu açığa alındı.
Eğitim Haberi
İFFET VE AHLAK ÇAĞRISI YAPAN FELSEFE ÖĞRETMENİNE TOPLU LİNÇ GİRİŞİMİ

İSLAM MEDYA-  Felsefe Öğretmeni Ercan Harmancı zaman zaman sosyal medya üzerinden toplumda gördüğü gayrı ahlaki tutum ve davranışları dile getiriyor,  işaret ettiği konlarda yöneticilerin duyarlı olmaları konusunda uyarılarda bulunuyordu. Geçtiğimiz günlerde yine böyle bir paylaşıma imza atmış ve özellikle de  İmam Hatip okullarında Beden Eğitimi derslerinde kız öğrencilerin durumunu gündeme getirip bu derslerde kız ğrencilerin rahatsızlıklarına işaret etmişti.  Sosyal medya üzerinden toplumda ve okullarda, özellikle de imam hatiplerde gözlenen  iffetsizliğe dikkat çeken Ercan Harmancı Hoca tetikçi medyanın hedef göstermesi sonucu açığa alındı. 

 

Ercan Harmancı Hoca neyle Suçlanıyor?

 

- Pagan Roma'dan kalma kadın-erkek karma bir şekilde yapılan beden eğitimi derslerini eleştirmesi ve ahlak çağrısı yapmakla.

 

- Otobüslerde kadınların rahatsız edilmelerinin önlenmesi maksadı ile bayan ve erkeklere ayrı otobüs tahsis edilmesi gerektiğini savunması ile.

 

Ercan Harmancı "Sosyal medyada paylaştığım tüm paylaşımlardan sevap bekliyorum karşılığı cennette." demiş ve dik bir duruş sergilemiş. Cemaatler, dernekler ve özgün basın bu felsefe öğretmenini desteklese idi karma beden eğitimi saçmalığı belki tartışmaya açılabilirdi.. Lakin her zaman olduğu gibi burada da hakkı ifade eden bir mü'min yanlız bırakılmakta ve kimseden ses çıkmamaktadır.

 

İşte Ercan Harmancı'nın bir kısım Medya'nın tepkisini çeken o tiwitleri:


 

 

Kaynak: Editör: islam medya
Etiketler: İFFET, VE, AHLAK, ÇAĞRISI, YAPAN, FELSEFE, ÖĞRETMENİNE, TOPLU, LİNÇ, GİRİŞİMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı