Haber Detayı
14 Eylül 2015 - Pazartesi 12:13
 
Hamaney'den İsrail hakkında beklenen açıklama!!!!
Hamaney'den İsrail hakkında beklenen açıklama!!!! Bir taraftan İsrail-ABD karşıtlığı söylemleriyle bilinen İran, diğer taraftan da gizli görüşmelerle İsrail ile silah alış verişi yaptığı ortaya çıkmıştı. Öte yandan ABD,İsrail ve diğer ülkeler ile iyi ilişkiler kuran İran Yemen,Suriye,Irak, Afganistan gibi bölgelerde süregelen savaşta düşman kuvvetlere yardım ederek bölgedeki kaosta büyük rol oynamaya devam ediyor.
Siyaset Haberi
Hamaney'den İsrail hakkında beklenen açıklama!!!!


İran yıllardır söylediği İsrail karşıtı sözler ile yeniden sahnede. Karşıt sözlerle bilinen ve sadece söylemlerde kalan İran, Müslümanlar üzerinden oynadığı Kahramanlık oyununu yeniden sürdürüyor.

İran’ın Şii dini lideri Hamaney İsrail’in yok olacağı tarihi söyledi! Hamaney: 25 Yıla Kadar Siyonist Rejim Diye Bir Şey Kalmayacaktır.

Hamaney İsrail yetkililerine “Siz önümüzdeki 25 yılı göremeyeceksiniz ve İnşallah önümzdeki 25 yıla kadar Siyonist Rejim (İsrail) hayatını sürdüremeyecektir” dedi.

Amerika’nın düşmanlığını gizlemediğini de dile getiren İran’ın lideri “Biz sadece nükleer konusunda belli nedenlerden dolayı müzakereyi kabul ettik ve elhamdülillah bizim müzakerecilerimiz de rollerini iyi yaptı” dedi.
Amerika ile İran’ın anlaşmasına değinmeyen İran’ın Şii dini lideri “İmam Humeyni ABD büyük şeytandır demişti. Bazıları bu büyük şeytanı melek gibi göstermeye çalışıyor. İran milleti bu şeytanı kovmuştur, kapıdan kovduğumuz ABD’nin pencereden girmesine izin vermemeliyiz” dedi!
İran’ın Devrim Muhafızlar Ordusunun Milis Kuvvetler (Besic) Komutanı Muhammed Rıza Nakdi de İran’ın “2025’e kadar Kudüs Şehrinde, İsrail’den ele geçirdiği Nükleer başlıklar konusunu müzakere edeceğini” öne sürdü!

İlgili linkler:
http://www.entekhab.ir/fa/news/225502
http://turkish.khamenei.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=791

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hamaney'den, İsrail, hakkında, beklenen, açıklama!!!!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı