Haber Detayı
08 Ocak 2018 - Pazartesi 00:10
 
Festival kutlamasında 36 yaralı
Asırlardır Hint kültünün bir parçası olan Diwali kutlamalarının ardından yapılan Hingot Savaşıʹnda iki grup ellerindeki içi barutla doldurulan ve üstü toprakla kapatılan boş meyve kabuklarından yapılan hingotʹlarla birbirlerine saldırıyor.
Dünya Haberi
Festival kutlamasında 36 yaralı

Asırlardır Hint kültünün bir parçası olan Diwali kutlamalarının ardından yapılan Hingot Savaşıʹnda iki grup ellerindeki içi barutla doldurulan ve üstü toprakla kapatılan boş meyve kabuklarından yapılan hingotʹlarla birbirlerine saldırıyor. Hingoriya ağacında yetişen hingot meyveleri, genellikle altı ila sekiz inç boyutunda bulunuyor.

Cuma günü Gautampura bölgesinde yer alan Devnarayan Tapınağıʹnda Turra ve Kalangi adındaki iki grup arasında yapılan Hingot Savaşıʹyla ilişkin açıklama yapan polis memuru Vikram Singh, güvenlik ve sağlık önlemlerinin alındığını fakat yeterli olmadığını söyledi.

Indore Polis Generali Hari Narayan Chari Mishra halkın, ileride yaşanacak kazaları engellemek için uyarıldığını, fakat bu ʹgeleneksel savaşʹ gününün yasaklanamayacağını söyledi.

Kaynak: (A HABER) - A HABER Editör: islam medya
Etiketler: Festival, kutlamasında, 36, yaralı,
Yorumlar
Haber Yazılımı