Haber Detayı
06 Temmuz 2016 - Çarşamba 00:44
 
Diyanet Yanıldı.. Asıl Bayram Bugün Başlıyor..
Bu yıl 29 Ramazan'da hilalin görülmemesi üzerine Ramazan oruçlarını 30. güne tamamlayan müslümanlar bugün itibarı ile Ramazan bayramını idrak edecek. Adana Gündemi olarak hayırlı bayramlar dileriz.
Yaşam Haberi
Diyanet Yanıldı.. Asıl Bayram Bugün Başlıyor..

Bilindiği üzere islam aleminin kahir ekseriyeti Ramazan ayını 30 güne tamamlamıştı. Türkiye ve Türkiye'yi esas alan bazı ülkelerde ise 29 Ramazan Bayram olarak ilan edilmişti.

TÜRKİYE NEDEN TEK KALDI ?

Asya'da Afrika'da Avrupa ve Dünya'nın büyük bir bölümünde müslümanlar oruç tutarken Türkiye'nin inadla bayram ilan etmesinin nedeninin hilalden ziyade mevcut anayasal sistem olduğu herkesin malumu olan hazin bir gerçeklik olarak karşımızda durmaktadır.

An itibarı ile 2017 yılı ve sonrasındaki onlarca yılın Ramazan ve bayram tarihleri diyanet takvimlerinde ilan edilmiş durumdadır. Bu minvalde mesela önümüzdeki yıl Ramazan başlangıcına işaret eden Ramazan hilalini Diyanet İşleri Başkanı bizzat kendi gözleri ile görse yine de çıkıp "Ey müslümanlar yarın oructur. Takvimlerimizdeki tarih yanlıştır." diyemez. Dediği takdirde mevcut anayasal sisteme muhalefet etmiş sayılır ve derhal görevinden el çektirilir. Zira kendisi laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyetinin 657 sayılı kanunu ile mukayyed bir devlet memurudur.İşte asıl bu sebeple Türkiye'de Ramazan bayramı birgün önce ilan edilmiş ve müslümanlar yanıltılmıştır.

ÜMMETİN HALİFESİZ OLUŞUNUN ACI SONUCU

İslam ümmetinin neredeyse tüm coğrafyalarında savaşların, yıkımların, kardeş kavgalarının ve binbir türlü acıların yaşanmasına ek olarak hilal tespitinde bile birlikte hareket edemiyor oluşunun temel sebebi islami otoriteden, yani halifeden mahrum olması olarak göze çarpmaktadır. Ümmetimiz yaklaşık yüz yıldır vahim bir fetret dönemi yaşamaktadır.Bunun sonucu olarak da gecesi sabaha, kışı bahara erişememekte acılar içinde kıvranmaktadır.

HERŞEYE RAĞMEN YARIN BAYRAM

Yaşadığımız tüm bu trajedik süreçlere rağmen yine de umudumuzu koruyacak ve azmimizi bileyerek ümmetimizin birliği ve beraberliği için çalışmaya devam edeceğiz. İslam Medya ailesi olarak başta değerli okur ve takipçilerimiz olmak üzere tüm islam ümmetinin mübarek Ramazan Bayramını tebrik ediyor, bu mubarek günlerin ümmetimizin işgallerden ve gayr-ı islami yönetimlerin tasallutundan kurtulup kamil bir bir hilafet otoritesi altında özgürce yaşayabileceği günlere kavuşabilmesini Ahkamu'l-Hakimin olan yüce Rabbimizden niyaz ederiz.

Mazlumlara ses olmaya, zalimlere korku salmaya, yetimlerin umudu, gariplerin sevinci olmaya vesile ise bayram o bayram ola diyoruz. 

 

Can bula cânânını
Bayram o bayram ola
Kul bula sultanını
Bayram o bayram ola.

Hüzn-ü keder def ola
Dilde hicap ref ola
Cümle günah af ola
Bayram o bayram ola.


Alvarlı Efe Hazretleri 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diyanet, Yanıldı.., Asıl, Bayram, Bugün, Başlıyor..,
Yorumlar
Haber Yazılımı