301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Eylül 2017 - Perşembe 22:59
 
AYM karar verdi: FETÖ'yle ilgili o haberler serbest.
Fetullahçı Terör Örgütü Elebaşı Fetullah Gülen'in telefon görüşmesinin dökümünü yayınlayan internet sitesinin sorumlu müdürünün hapis cezasına çarptırılması, ifade ve basın özgürlüğünün ihlali olarak değerlendirildi. Kararı anayasa mahkemesi verdi....
Yeni Medya Haberi
AYM karar verdi: FETÖ'yle ilgili o haberler serbest.

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, "memurlar.net" internet sitesi Gülen ile açık kimliği verilmeyen kişi arasında geçen görüşmenin ses kayıtlarını, "Gülen'in En Büyük Abiyle Görüşmesi İnternete Düştü" başlığıyla haberleştirdi.

Bunun üzerine Fetullah Gülen suç duyurusunda bulundu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da şikayet üzerine kamu davası açtı.

Davayı gören Ankara 24. Asliye Ceza Mahkemesi, "haberleşmenin gizliliğini ihlal" suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi, cezaya ilişkin hükmün açıklanmasını geri bıraktı. Başvurucu, karara yönelik itirazının da reddedilmesi üzerine Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulundu.

Yüksek Mahkeme, mahkumiyet kararını ifade ve basın özgürlüğünün ihlali olarak değerlendirdi. Yargılanmanın yeniden yapılmasına hükmetti.

Kaynak: (A HABER) - A HABER Editör:
Etiketler: AYM, karar, verdi:, FETÖ'yle, ilgili, o, haberler, serbest.,
Yorumlar
Haber Yazılımı