Haber Detayı
30 Haziran 2016 - Perşembe 11:31
 
Avustralya'da camiye saldırı
Avustralya'da bir camiye teravih namazı sırasında saldırı düzenledi, otoparkta bir araç ateşe verilirken dört araçta da hasar oluştu
Dünya Haberi
Avustralya'da camiye saldırı

Avustralya'nın batısında Perth kentinde Thornlie Camisi'ni hedef alan İslam karşıtları, teravih namazı kılındığı sırada park halindeki bir aracı ateşe verdi ve caminin dış duvarlarına hakaret içerikli yazılar yazdı.
 
Perth'ün güneydoğusunda yer alan Avustralya İslam Koleji'ne ait Thornlie Camii'nde teravih namazı kılındığı sırada düzenlenen saldırıda, kundaklanan araç tamamen yanarak kullanılamaz hale gelirken dört aracın da hasar gördüğü belirtildi.

Aracı benzin dökerek yaktıkları tahmin edilen kimliği bilinmeyen kişi ya da kişilerin cami duvarına da İslam'a hakaret içeren ifadeler yazdığı tespit edildi. 

Caminin baş imamı Yahya Adel İbrahim, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, olay sırasında yaklaşık 300 kişinin camide teravih namazı kıldığını, saldırıya rağmen cemaatin içeride kalarak namazlarını tamamladığını söyledi.

Saldırıda cemaatin herhangi bir zarar görmediğini dile getiren İbrahim, "Bu şüphesiz bir nefret suçudur. Saldırının, tek bir kişinin veya grubun eylemi olduğunu düşünüyoruz. Yaşananlara rağmen herkes, teröre boyun eğmemek için namazını bitirmek için camide kaldı." dedi.
Kaynak: (Islah Haber) - Islahhaber.NET Editör:
Etiketler: Avustralya'da, camiye, saldırı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı