Haber Detayı
01 Aralık 2017 - Cuma 11:01
 
AV. HAMZA UÇAN ŞAHIMERDAN SARI HOCA HAKKINDA AKİT TV'YE AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Av Hamza Uçan dün akşam Akit TV anahaber bülteninde Şahımerdan SARI Hoca ve 28 Şubat Mağdurları Hakkında açıklamalarda bulundu.
Yaşam Haberi
AV. HAMZA UÇAN ŞAHIMERDAN SARI HOCA HAKKINDA AKİT TV'YE AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Irak Erbil'de 1102 gündür esaret altında tutulan Şahımerdan Sarı Hoca'nın mağduriyetinin giderilmesi adına twitter'de yapılan çalışmaların ardından dün akşam da AKİT TV'de gündeme geldi.

 

Bu akşam AKİT TV Ana haber bülteninde 28 Şubat Mağdurları ve Şahımerdan Sarı'nın yaşadığı mağduriyetler ele alındı. 28 Şubat dönemi ve o dönemde DGM mahkemelerinde FETÖ terör örgütünün parmağıyla alınan mağduriyetlere değinildi.

 

FETÖCÜ OLDUĞU KANITLANAN SAVCI VE HAKİMLERİN VERDİĞİ KARARLAR DERHAL DÜZELTİLMELİDİR. 

 

Bilindiği üzere dönemin Devlet Güvenlik Mahkemelerinde istiflenmiş FETÖ mensupları 28 Şubatta aktif bir rol oynamıştı. Bunlardan birinin İlhan Doğan olduğunu dile getiren Av Hamza UÇAN, Metin Özçelik'in Başkanlık yaptığı mahkeme heyetinde Birol Bilen ve Mehmet Ekinci'nin üye olarak görev yaptığını ve savcı Celal Kara'nın ise bugün kırmızı bültenle arandığını dile getirdi.

 

Av. Hamza Uçan Açıklamasında bazı mağduriyetleri ve faillerini de isim isim ortaya koyduğu açıklamasında şunları söyledi:

 

"Cihat Özbolat.. Fethullah Gülen hakkında çıkartılan yakalama kararını kaldıran Şerafettin İste tarafından Mahkum edilmiş bir isim. 24 Senedir cezaevinde. Salih Mizabeyoğlu Dosyasında Fethullahcıların çok fazla dahlini görmek mümkün."

 

Öte yandan 28 Şubat kararları ile aynı dosyadan yargılanan 15 Temmuz Şehitleri de olduğu biliniyor. Av Uçan bu konuyla ilgili de "Cihat Özbolat'ın dosyasında yine 15 Temmuzda şehit olan Halil Kantarcının da yargılandığını tekrar belitmek gerekiyor." dedi.

 

ŞAHIMERDAN SARI HOCA FETÖ İLE MÜCADELE ETTİĞİ İÇİN MAĞDUR EDİLDİ.

 

Av. Hamza UÇAN yaptığı açıklamada, bugün cezaevlerinde 600'e yakın 28 Şubat mağdurunun olduğunu ve bu davalarda rol oynuyan hakim ve savcıların yüzde yetmişinin Fetö ile bağlantısı tesbit edilip açığa alınan daha sonra ihraç edilen isimler olduğunu dile getirdi. Hâla bu kumpasların devam ettiğini dile getiren Av.Uçan bu mağduriyetlerin son örneğinin de VASAT davası olarak bilinen Şahımerdan Sarı Hoca'nın cezaevine atılış süreci olduğunu ifade etti. Av. Uçan konuyla ilgili şunları kaydetti; 

 


"Şahımerdan Sarı.. Gaziantep'te ilmi faaliyetleri ile tanınan bir hoca. Bu hoca, Fethullah Gülen ile irtibatı kesinleşince meslekten ihrac edilen hakim ve savcılar tarafından tezgahlanan bir yargı kumpasına kurban ediliyor. Peki Fethullahçı Terör örgütü neden Şahımerdan Sarı'yı hedefe koyuyor? Olay şu: Vatikan'ın dinlerarası diyalog denilen tuzağının farkına varıyor. Bu konuda internet haber sitelerinde ve dergilerde bu konuya karşı direnç göstermesi sebebiyle Fethullalar tarafından hedefe alınıyor ve bir kumpasla 12 yıl 6 ay hapisle cezalandılıyor ve konu burada bitmiyor. Hakkındaki hapis kararı kesinleştikten sonra Kuzey Irak'a geçmek zorunda kalıyor. Orada da ilmi ve fikri anlamda mücadelesini sürdüyor. 17/25 Aralık yargı darbesi sonrasında dahi dik durmak suretiyle bir televizyon programına katılıyor. Burada da vatikan'ın dinlerarası diyalog tuzağına dikkat çekerek Fethullahçı Terör Örgütünün Vatikanın taşeronluğunu yaptığını haykırıyor. Süreç boyunca örgüt üyelerinin kendisine yaşattığı mağduriyetleri dile getiriyor. Sözkonusu yayının ardından çok saçma bir iddia ile -işid üyeliği suçlaması ile- Erbil Yönetimi tarafından gözaltına alınıyor. Yaklaşık 1100 küsür gündür gözaltında tutulan Şahımerdan Sarı hakkında hiçbir açıklama dahi yapılmıyor.

 

ŞİMDİ MÜSLÜMANLAR ADALET BEKLİYOR

 

28 Şubat Mağdurları ile ilgili mağduriyetlere yönelik yasal düzenlemeler yapılırsa 'bundan Ergenekoncular da yararlanacak, Balyozcular da yararlanacak' diye bir adım atılmadı. Oysa bugün Ergenekon ve Balyoz sanıkları kurtarıldı ve hepsi dışarıda. Daha sonra Fethullahçı terör örgütüne yönelik soruşturmalar başladı. Yine '28 Şubat Mağduriyetleri Giderilsin' şeklinde kampanyalar başlatıldı. Bu sefer de "böyle bir yasal düzenleme yaparsak bundan FETÖCÜLER de yararlanır." denilerek yine bir adım atılmadı. Oysa yine görüyoruzki FETÖ sanıkları yer yer tahliye ediliyor. O zaman şu soruyu sormamız gerekiyor: 28 Şubat Mağdurlarının mağduriyetlerinin sona ermesi için Türkiye'de Gerçek Manada Terör Örgütlerinin mi bitmesi gerekiyor?"
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AV., HAMZA, UÇAN, ŞAHIMERDAN, SARI, HOCA, HAKKINDA, AKİT, TV'YE, AÇIKLAMALARDA, BULUNDU,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı