Haber Detayı
12 Eylül 2018 - Çarşamba 00:48
 
ASİM HEYETİ BATMAN'DA ÖNEMLİ GÖRÜŞMELER YAPTI
Adana Sivil inisiyatif Meclisi (ASİM) Heyeti Batman'da Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret etti ve Batman DÜşünce ve İnanç Platformunun düzenlediği İdlip'te katliam hazırlığındaki güçleri protesto etkinliğine katıldı.
Sivil Toplum Haberi
ASİM HEYETİ BATMAN'DA ÖNEMLİ GÖRÜŞMELER YAPTI

Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM) Heyeti Batman Düşünce ve İnanç Platformu’nu Ziyaret etti. EĞİTİMBİR-SEN Batman Şubesinde gerçekleşen görüşmede Sivil Toplum Kuruluşlarının birlikte hareket etmelerinin önemi üzerinde duruldu ve ülke gündemi ile alakalı konularda çeşitli istişarelerde bulunuldu.

 

ASİM Dönem Başkanı ve Heyet Sözcüsü Mahmut ERASLAN Geçtiğimiz haftalarda Batı illerindeki platform ve kanaat önderlerini ziyaret ettiklerini, bu hafta ise Doğu illerindeki STK, Alim ve Kanaat önderlerini ziyaret ederek doğu ile batı arasında bir iletişim köprüsü kurulmasını arzuladıklarını, sevinçte ve hüzünde beraber olmak ve birlikte hareket etmenin uzak bir hayal olmadığını düşündüklerini ifade ederek Batman Düşünce İnanç Platformu’na misafirperverlikleri için teşekkür etti.

 

Batman Düşünce ve İnanç Platformu Dönem Başkanı Mehmet Ergin de “Dava ve Hizmette gaye yüce Allah’ın rızasını kazanmak ise devam eder bu vesile ile ASİM Heyetinin ziyaret sebebinin de bu gayeye matuf olduğunu gözlemlediğimiz için değerli buluyoruz ve kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

 

BİZİ KEMİREN İKİ BÜYÜK TEHLİKE: DÜNYEVİLEŞME VE MİKRO MİLLİYETÇİLİK

 

Aynı zamanda EĞİTİMBİR-SEN Batman şube başkanı da olan Mehmet Ergin konuşmasında son zamanlarda ciddi manada Dünyevileştiğimizi ve bunun bir sonu olarak neslimizi kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kaldığımıza dikkat çektiği konuşmasında bir diğer tehlikenin de cemaat ve dernek milliyetçiliği olduğuna işaret etti. Bu durumun dünyevileşme yehlikesinin de temel sebepler olduğunu düşünüyorum diyen Ergin, Batmanda cemaat ve dernek Milliyetçiliğin son yıllarda kırıldığının da sevindirici ve ümit verici olduğunu söyledi.

 

İLK KEZ BİR HEYETİ KÜRT SORUNU DIŞINDA BİR KONUDA AĞIRLIYORUZ

 

Toplantıya katılan STK Temsilcileri ilk kez Kürt Sorunu dışında bir konu ile ilgili olarak ziyaret edildiklerini dile getirdiği konuşmalarında Müslüman camiaların hukuki süreçte adil bir tavır ortaya koyamadıkları ve  İnsanların Allah’ı unutup başka şeylere yöneldiklerinin görüldüğü dile getirildi. Batmanlı Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri Müslümanların yaşadığımız sıkıntıların çözümü bağlamında Peygamberimiz (s.a.)’in  ve Ashabının yönetime bakmaları gerektiğine işaret ederek İbn-i Teymiyye ve Ebu Hanife (rh.a) gibi alimlerin hayatlarına ibretle bakılması ve bize yön vermesi gereken alimlere sırtımızın dönmemizin doğru olmayacağı ifade edildi.

 

AHLAKİ DEĞERLERİMİZ İBADETLERDEN DE ÖNEMLİDİR

 

Batman Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri son olarak ahlaki değerleri yeniden okumak ve pratize etmek gerektiğine işaret ettiler. Sivil Toplum Kuruluşlarının kendi bireylerini ahlaki terbiyeden geçirmelerinin önemli olduğuna da özellikle dikkat çeken Batman’lı STK temsilcileri son olarak ASİM’in “ihtilaflarımızı bir kenara bırakıp ittifak ettğimiz noktalar üzerinde birlikte hareket edelim” şeklindeki çağrısının memnuniyet verici olduğu dile getirildi.

 

ASİM BATMAN'DA KUR'AN NESLİ PLATFORMU DA ZİYARET ETTİ

 

Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM) Batman’da Kur'an Nesli Platformunu da ziyaret ederek çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundu.

Batman Eğitimciler Cemiyeti Başkanı Kenan Çaplık ve Kur'an Nesli Platformu Bileşeni kurumların temsilcilerinin de hazır bulunduğu toplantıda Batman'da ve ülke genelinde eğitim öğretim alanında yaşanan bir dizi sorunlar konuşuldu ve sivil  toplum kuruluşlarının yaşanan sorunlara daha ciddi eğilmeleri gerektiği dile getirildi. 

 

ASİM HEYETİ BATMAN'DA İDLİP PROTESTOSUNA KATILDI

 

ASİM Heyeti daha sonra Akşam saat 17:30'da Batman Atatürk parkında DÜşünce ve İnanç Platformu tarafınan organize edilen İdlip konulu basın açıklaması ve protesto etkinliğine iştirak etti.

 

 

Kaynak: Editör: islam medya
Etiketler: ASİM, HEYETİ, BATMAN'DA, ÖNEMLİ, GÖRÜŞMELER, YAPTI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ASİM HEYETİ BATMAN'DA ÖNEMLİ GÖRÜŞMELER YAPTI
ASİM HEYETİ BATMAN'DA ÖNEMLİ GÖRÜŞMELER YAPTI
ASİM HEYETİ BATMAN'DA ÖNEMLİ GÖRÜŞMELER YAPTI
ASİM HEYETİ BATMAN'DA ÖNEMLİ GÖRÜŞMELER YAPTI
ASİM HEYETİ BATMAN'DA ÖNEMLİ GÖRÜŞMELER YAPTI
ASİM HEYETİ BATMAN'DA ÖNEMLİ GÖRÜŞMELER YAPTI
Yorumlar
Haber Yazılımı