Haber Detayı
16 Eylül 2015 - Çarşamba 21:54
 
Arakan'da cebinde sim kartı bulunduran Müslümana 1.5 yıl ceza
Arakan'da cebinde sim kartı bulunduran Müslümana 1.5 yıl ceza Arakan'da tüm baskıları Müslümanlara uygulayan Budist yönetim, yeni bir karar vererek pes dedirtti.
Dünya Haberi
Arakan'da cebinde sim kartı bulunduran Müslümana 1.5 yıl ceza

Arakan'da dinsel şiddet artarak devam ediyor.

Arakan'da tüm baskıları Müslümanlara uygulayan Budist yönetim, yeni bir karar vererek pes dedirtti.

Budist yönetiminin herşeyden mahrum bıraktığı Müslümanlara keyfi zulüm ve işkencelerine bir yenisini daha ekledi.
 

Myanmar mahkemesi, resmi çıkış izni alamaması için, cebine gizlice sim kart konularak, kumpas kurulan Arakanlı hocaya bir buçuk yıl süreyle hapis cezası verdi.

Arakan haber ajansının verdiği bigilere göre, Feyadullah Fadl El-Hak ismindeki Arakanlı Müslüman, Arakan'daki devlet hastaneleri kızını kabul etmediği için, iki hafta önce tedavi amacıyla, resmi izin alarak Bangladeş'e gitmişti. Resmi izni bitmeden önce, kızını orada bırakıp, Bangladeş'ten Myanmar'a dönen Feyadullah, ülkeye ayak basar basmaz, Myanmar hükümetinin, yasa dışı çıkış yaptığı iftirasıyla tutuklandı.


Arakan'da Budist yönetim, Müslümanlara uyguladığı baskıcı politikalar sebebiyle, bir çok şeyden mağdur yaşıyor. Telefon, internet ve araç kullanma gibi herşey yasak.

Yönetim Müslümanlara vatandaşlık hakkı vermiyor, bu yüzden veliler çocuklarını okullara gönderemiyor, kimlik verilmediğinden dolayı Müslüman hastalar, hastanelerde tedavi edilmiyor.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arakan'da, cebinde, sim, kartı, bulunduran, Müslümana, 1.5, yıl, ceza,
Yorumlar
Haber Yazılımı