Haber Detayı
01 Aralık 2014 - Pazartesi 16:41
 
ALPEREN OCAKLARI İKİYE BÖLÜNDÜ
Büyük Birlik Partisi'ne bağlı Alperen Ocakları’ndan bir grup, parti ile bağını kopararak “Alperen Ocakları Derneği” isimli yeni bir oluşum kurdu.
Sivil Toplum Haberi
ALPEREN OCAKLARI İKİYE BÖLÜNDÜ

 

Eski adı Nizam-ı Alem Ocakları, yeni adı ise Alperen Ocakları olan ve Büyük Birlik Partisi’nin gençlik kolları olarak faaliyet gösteren oluşum iki parçaya ayrıldı. Bir grup aynı isimle ve partiyle bağını devam ettirerek faaliyetlerini sürdürürken, bir diğer grup Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği ismi ile yeni bir oluşum kurdu.

Alperen Ocakları’nın mevcut internet sitesini de elinde bulunduran Dernek, buradan yaptıkları duyuruda ayrılıklarını şu ifadeleri duyurdu;

“Büyük Birlik Partisi'nin mevcut genel başkanının ve çekirdek yönetiminin idealize ettiğimiz fikirleri ve misyonunu üstlendiğimiz değerleri temsil edebilme kabiliyetine ve samimiyetine sahip olmadığını düşünmemiz hasebiyle kendilerine mesafeli olduğumuzu, onların kararlarının, kelamının ve izledikleri siyasi yol haritasının bizleri kapsamadığını deklare ederiz."

Al Jazeera’nin görüştüğü BBP Basın Müşavirliği, ayrılan grup ile fikir ayrılığının Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gerçekleştirdiğini söyledi. BBP ve Genel Başkan Mustafa Destici, bu seçimlerde muhalefetin ortak adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklemişti. Ayrılan grup ise bu karara karşı çıkmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ALPEREN, OCAKLARI, İKİYE, BÖLÜNDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı