Haber Detayı
30 Ocak 2018 - Salı 10:34
 
ALPARSLAN KUYTUL GÖZALTINA ALINDI
Alparslan kurtul'ın Liderliğini yaptığı Furkan Vakfına yönelik olarak Adana ve üç ilde eş zamanlı operasyon yapıldı. Operasyonlarda Alparslan kutul ve 21 arkadaşı gözaltına alındı.
Sivil Toplum Haberi
ALPARSLAN KUYTUL GÖZALTINA ALINDI

Polis, Furkan Vakfı Genel Merkezi ve yöneticilerinin evlerine sabahın ilk saatlerinde operasyon düzenledi. Operasyonda aralarında vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul'un da olduğu 20 kişi gözaltına alındı.

 

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında polis, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfına yönelik operasyon düzenledi.

 

Sabahın ilk saatlerinde vakfın genel merkezi ve yöneticilerinin evlerine yapılan operasyonda 20 kişi gözaltına alındı. Kuytul'un da gözaltına alındığı operasyonda koçbaşlarla kapılar kırıldı.

 

Yoğun güvenlik önleminin alındığı operasyonda, polis etrafta geniş güvenlik önlemleri aldı.

 

Alparslan Kuytul'un eşi Semra Kuytul gözaltına ilişkin twitter hesabında yaptığı açıklamada, "Evimize bugün saat 05.30 civarında bir operasyon yapıldı ve Alparslan Kuytul hocaefendiyi aldılar. Alparslan Kuytul hocaefendinin hiçbir terör örgütü ya da şahıs ile zerre alakası yoktur. Bu yanlıştan tez zamanda dönüleceğini umuyoruz, bekliyoruz." dedi. 

 (İLKHA) 

Kaynak: (İLKHA) - İlke Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ALPARSLAN, KUYTUL, GÖZALTINA, ALINDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı