Haber Detayı
18 Ocak 2015 - Pazar 14:19
 
Akit'e bombalı saldırı düzenlendi
Daha önce PKK'lılar tarafından bombalı saldırıya uğrayan Akit'in gazete binasına dün gece de kimliği belirsiz kişilerce benzer bir saldırı düzenlendi.
Gündem Haberi
Akit'e bombalı saldırı düzenlendi

 
MHP’li sözde ülkücüler, parti genel merkezinde Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin gözleri önünde muhabirlerimizi otoparka götürerek darp ettiler.
Gazetenin İstanbul Bağcılar'da bulunan binasına kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce bombalı saldırı düzenlendi.
 
Olay gece saat 00:30 sularında gerçekleşti. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, sesten etkilenen çevre sakinleri panik yaşadılar. 
 
Saldırı girişimine şahit olan vatandaşlardan ve güvenlik görevlilerinden edinilen bilgiye göre; gazete binasında gece saatlerinde iki ayrı patlama sesi duyuldu. Üç ya da dört kişi oldukları belirtilen saldırganların araçla gazete binası önüne yaklaştıkları ve ellerindeki bombayı bırakıp alandan uzaklaştıkları belirtildi. Polis ise gazete binamızda saat 02:00 sularında incelemelerde bulundu.
 
BAHÇELİ'YE SORU SORMAK İSTEYEN MUHABİRLERİMİZ DARP EDİLDİ!
 
Bilindiği gibi; Ülkücü olduğunu iddia eden ve sosyal medyadaki bir paylaşımı bahane eden azgın bir grup da geçtiğimiz günlerde Akit'e saldırmış ve binamıza maddi hasar vermekle birlikte iki arkadaşımızı da yaralamıştı. Yine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye soru sormak üzere MHP Genel merkezi'ne giden muhabirimiz Mehmet Özmen ve Foto Muhabiri Sinan Kaya da, sözde ülkücüler tarafından dün akşam saatlerinde parti genel merkezinde, Genel Başkan Bahçeli’nin gözleri önünde darp edilip otoparka götürülmüş ve Eskişehir Yolu üzerinde bulunan bir köprü altına yaralı halde bırakılmıştı.
 
YENİ BİR PROVOKASYON HAZIRLIĞI
 
Öte yandan; İslam düşmanı Cumhuriyet gazetesinin Peygamberimiz'e(sav) yönelik hakaret içeren karikatürleri yayınlamasına ve milleti tahrik etmesine seyirci kalan çevreler, milli ve manevi değerler çizgisinde yayın yapan Akit'i susturmak için korkutma ve sindirme amaçlı eylemlere devam ediyor. Sosyal medya üzerinden örgütlenen bir grup militanın da bugün saat 14:00'da gazetenin merkez binası önüne gelerek provokasyon amaçlı bir eylem gerçekleştireceği belirtiliyor. Herhangi bir saldırı girişimine karşı gazete binamız çevresinde güvenlik tedbirlerini arttıran Emniyet güçleri ise teyakkuz halinde bekliyor.
 
'KEMALİTLER AKİT'E NEDEN BOMBALI SALDIRI YAPMIYOR!'
 
Uludağ Sözlük isimli bir sitede de geçtiğimiz günlerde, "Kemalistler neden akit'e bombalı saldırı yapmıyor" başlıklı bir paylaşım yapılmış ve gazete haydutların hedefi haline getirilmişti. Düzenenlenen bombalı saldırının kim ya da kimler tarafından organize edildiği ise merak konusu.. 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Akit'e, bombalı, saldırı, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı