Haber Detayı
15 Kasım 2016 - Salı 23:07
 
AĞRI-VAN HATTINDA YENİ BİR KUMPAS GİRİŞİMİ
FETÖ'nün gerçek yüzünün ortaya çıkması ile birlikte Mütedeyyin insanların biraz nefes alacağı beklenirken geçmişteki FETÖ kumpaslarının bir benzeri van-ağrı hattında yaşanıyor.
- Haberi
AĞRI-VAN HATTINDA YENİ BİR KUMPAS GİRİŞİMİ

Van Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, 1 Kasım günü öğle saat 14.00 sıralarında Van Merkez’de mütedeyyin bir şahsın evine baskın düzenlemiş ve şahsı gözaltına almıştı. Aradan 14 gün gibi uzun bir süre geçmesine rağmen  hiçbir yakınına bilgi verilmezken, 14 Kasım günü sabah 09:00’da 12 saatlik bir soruşturma sonrasında yapılan duruşma  sonrası akşam 21.00 civarlarında 2 kişinin serbest kaldığı ve 7 kişinin tutuklanarak Ağrı Cezaevine gönderildiği bildirildi.

Ağrı Doğubeyazıt Mahkemesinin verdiği karar sonrası Avukatların yaptığı açıklamaya göre; Van’da gözaltına alınan K.C isimli Müslümanın evinde bulunan Kelime-i Tevhid bayrağı gerekçesi ile Türkiye'de var olmayan bir örgütle ilişkilendirildiği öğrenildi. K.C'nin sosyal medyadaki paylaşımlarının da bir Örgüt ile llişkilendirilmesina dayanak gösterildiği gelen bilgiler arasında.

Sanık avukatları suçlamaların asılsız olduğunu ve karara itiraz edeceklerini açıkladılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AĞRI-VAN, HATTINDA, YENİ, BİR, KUMPAS, GİRİŞİMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı